Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Győr Széchenyi egyetemről...

A Győr Széchenyi egyetemről mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Azon belül pedig az építész vagy építő mérnök érdekelne, hogy milyen.

Ha 11.ben

Matek 4

Fizika 3

És az érettségi matek 5 fizika 4 + középfokú nyelvvizsgával is rendelkezem és sikerül a rajz rész is akkor esélyes a felvétel? Kb hány embert szoktak felvenni egy évfolyamra?



2017. márc. 20. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Építőmérnök itt beszélgettünk, jött róla elég sok hozzászólás:

(Sajnos elég rossz a helyzet vele, amit elég sok hozzászólás is alátámasztott)


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..



Amúgy rengeteg ismerősöm Győrbe végezte el az építő szakot Azt mondták, hogy felesleges hülye tárgyakal ment a szivatás. Mondták, hogy vannak olyan tárgyak ahol EZER fős torlódás van, és záróvizsgás emberek emiatt nem tudnak végezni. (Mérnök szakoknak kötelezőek ezen tárgyak és ezekkel rostálnak).

2017. márc. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wardruna ***** válasza:
100%

Hello! Én ide járok építőre, ebben a félévben végzek remélhetőleg.

A tapasztalataim nem túl jók. Ha végig olvasod gyakori kérdések.hu-n építős fórum hozzászolásokat szerintem az egész szakrmáról kapsz eegy kis képet.

Felvételi nem nehéz. Én jó pontokkal jöttem két nyelvizsgával de ha fele ennyi pontom let volna kb akkor is felvesznek. A probléma inkább onnantól kezdődik, hogy felvettek. A képzési idő ugyebár papíron 4 év de nálunk az évfolyamban ez senkinek nem sikerül se az előttünk lévő se az utánunk lévő évfolyamban. Ergo amiről csak én tudok 3 évfolyam lement úgy, hogy senkinek nem jött össze időben végezni.

úgy hallom azonban lesznek jövőre változtatások, könnyítések és elvégezhetőbb lesz a suli. Jelenleg olyan 0,3% végez időben lehet ez felmegy akár 2-3%-ra is. Szóval ha évfolyam első vagy lehet elvégzed időben.


A másik probléma, hogy rohadtúl nem éri meg ide jönni. Egyrész mint már leírtam marha nehéz. Én úgy látom nehezebb mint egy gépész, pláne jármű mérnök stb. Nekik nincs annyi házi és tized annyi a bemagolandó tananyag. Valamiért építőn imádnak ezer oldalakat feladni, hogy teljesen öncélúan és értelmetlenül magold be, úgy tudom más mérnöki szakon ez kevésbé divat, legalábbis volt lakótársaim ezt támasztották alá.


Sajnos a végzés után sem jobb a helyzet. Én 1,5 éve suli mellett (mivel alig van tárgyam már mert megcsúsztam) teljes állásban egy tervező irodában vagyok. A meló elég sok viszont fizetésben fele annyira számíthatsz mint egy gépész vagy villamos mérnök. Nálunk 150 netto kb a kezdő bér, villamos mérnök és gépész havrjaim nett 280-ért dolgoznak+13. havi.


Kivitlezésben lehet többet keresni, mint tervezésben de az elején ott is marha keveset és később is csak lassan növekszik. A másik hátulütője, hogy bár papíron nem keresel olyan rosszul a kivitelezésben kb elvárt a napi 10+ óra munkavégzés és a hétvégi meló is gyakori. Így ha már kiszámolod órabérre kb ott vagy mint egy segédmunkás.


Én azt javaslom neked, hogy ne gyere ide. Egyáltalán ne menj építőre. Minden szaktársam és minden kollégám bánja, hogy erre jött. Te ne akarj a következő építős lenni aki megbánta a döntését. Nézz körbe gépész, jármű, villamos mérnök, mérnökinfós, ezek nagyon jó szakok. tudom lehet úgy érzed, hogy téged ez érdekel de nem látsz még bele a munkába. megígérem neked nem annyira érdekes mint gondolod egy irodában ülni és rajzolni de kivitelezésben össze vissza rohangálni és nyugtatón élni szintén nem az.


Őszintén szólva kicsit lelkiismeret furdalásom van mert végig olvasva a kommentem biztosan lehangollak de inkább még most válassz mást mint később jöjjön a hatalmas pofára esés és bánd meg egy életre a döntésed.


Azt tanácsolom olvasd végig az előttem szóló által is belinkelt hozzászólásokat és hallgass meg más véleményt is. Aztán dönts bölcsen (és ne gyere építőre :D)

2017. márc. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért azt egy kicsit túlzásnak érzem, hogy olyan nehéz Győrben az építőmérnöki. Én Budapesten végeztem a BSc-t, 1 év csúszással. Voltak akik Győrből átjöttek hozzánk, majd 0 teljesített kredit után inkább visszamentek. Ráadásul én MSc-t győrben csináltam, és tapasztalat, hogy a győri építőmérnöki tudás jóval a budapesti alatt van (BME és SZIE is erősebb győrnél). Hozzátenném, nem csak a tudás, de az elvárások is szolidabbak, mint Budapesten.
2017. júl. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!