Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi / főiskolai infó...

Egyetemi / főiskolai infó szakos tananyagot el lehet sajátítani itthon, ha ismerem a szükséges könyveket? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Informatika szakokon (gazdinfó, mérnökinfó, proginfó) könyvekből tanulnak a diákok? Vagy van ahol van könyv, van ahol meg nincs? Csak azért kérdezem, mert arra volnék kíváncsi, mennyire lehetséges megtanulnia valakinek egy informatika szak egyetemi / főiskolai tananyagát otthoni körülmények között, ha tudja, mely könyvekből kell tanulniuk a diákoknak? Vagy vannak olyan tantárgyak ahol csak a tanár (és/vagy diák) saját jegyzeteiből lehet felkészülni a zh -kra és vizsgára (ami azt is jelenti ugye hogy külsős ember nem tudna hozzáférni, pl. nem tudná megvenni a boltból...) ?

Tehát az elméletet mennyire lehet 100% -osan ugyanolyan mélységben elsajátítania annak, aki esetleg nem tud egyetemre / főiskolára járni informatikát tanulni, de otthon meg szeretné tanulni mindazt, amit egy ilyen keretek között tanulónak leadnak tananyagot évről évre...?

Most azt ne nézzük, hogy mondjuk az könnyebbség lehet, hogy van egy tanár, aki el is magyarázza a dolgokat (jobb esetben legalábbis), hanem feltételezzük, hogy a tananyag megértése önmagában nem jelentene problémát tanár nélkül sem.

Előre is nagyon köszönöm a hozzáértő válaszokat!



2017. márc. 21. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Vannak könyvek, de azok rendszerint ajánlott irodalmak. Amit előadáson leadnak az általában a tanar által készített jegyzet/előadásfoliák. Aztán amit gyakorlaton adnak le arrol sok esetben nem készül ilyen "összefoglaló", és a kurzusok 80%-ban el is tér az előadástól.

Tehát a válasz az, hogy nincsenek könyvek, ha tudod az adott tanárnak a nevét, akkor lehet el tudod erni az anyagot a honlapjáról (ha kirakja publikusba).


(Én proginfó msc-n vagyok másodéves, 5 év alatt kb 4 kurzusom volt, ahol könyvből kellett tanulni)

2017. márc. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez hasznos infó - nyomtam is a zöldet.

És vajon ha levelezőn végzi el valaki, akkor ugyanazokat a jegyzeteket kapja meg az illető a tanártól, mint a nappalisok (előadás -os és gyakorlat -os jegyzeteket egyaránt értem ez alatt)? Egyáltalán, lehet valaki jó szakember, ha levelezőn végzi el az infós szakot (legyen az akár proginfó, mérnökinfó, gazdinfó)?

Neked ( #1 ) megvannak visszamenőleg, az első félévtől kezdve a jegyzeteid, amiket tanár adott + Te írtál? Ha igen, eladnád a másolatukat (kizárólag úgy, hogy nem adhatom tovább senkinek, nem terjeszthetem, stb. - szerződést is lehet írni erről)? Privátot is írhatsz, ha eladnád a másolatokat (és akkor írj kérlek összeget). Nagyon köszönöm.

2017. márc. 21. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!