Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kedves leendő egyetemisták!...

Kedves leendő egyetemisták! Közületek készül valaki a tanári pályára? Féltek a felvételitől?

Figyelt kérdés
Magyar és angol szakos középiskolai tanárnak készülök, idén érettségizek. Azt szeretném kérdezni azoktól, akik szintén ezt a pályát választják, hogy ti mitől féltek, illetve van-e fenntartásotok a pályaalkalmassági vizsga kapcsán? Esetleg le is írhatnád, hogy melyik egyetem(ek)re jelentkeztél.

2017. márc. 22. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Én már egyetemista vagyok, de magyar-angol tanáris, ez a 2. évem :) Az alkalmassági nagyon könnyű, nem kell izgulni, kb. mindenkit átengednek. Ha bővebb infó érdekel írj csak rám :)
2017. márc. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is most megyek tanárira, csak én biológia-kémia szakra és Egerbe az Eszterházy Egyetemre. Két évvel ezelőtt is jelentkeztem csak sajnos akkor pontom nem volt, de azóta csináltam emelt érettségit. Az alkalmassági vizsgán én átmentem, semmi vészes és bonyolult dolog nem volt, bízzunk benne, hogy idén se lesz. Jó olvasni, hogy mások is mennek tanárira és nem csak én vagyok ilyen elvetemült!

2017. márc. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: írtam üzenetet!

Második: Én Pécsre jelentkeztem, majd meglátjuk, hogy fog sikerülni. Engem nagyon sok tanárom le akart beszélni erről a szakról, de esélyük nincs.. :) Hidd el, tanárokra mindig szükség van, főleg aki tud is valamit tanítani, nem csak ledarálni a tananyagot és abból dolgozatot íratni! Szóval, nem vagy elvetemült. :)

2017. márc. 24. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!