Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ELTE BTK franciát...

Szerintetek ELTE BTK franciát érdemesebb választani vagy ELTE BGGYK-t?

Figyelt kérdés
Értelmes válaszokat várok.

2017. márc. 24. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kettőnek semmi köze nincs egymáshoz, így erre a kérdésre nem lehet érdemben válaszolni.


Ha téged a nyelvek érdekelnek, szereted a franciát, érdekel a nyelvészet, a francia irodalom, és később mondjuk multiknál szeretnél elhelyezkedni, mint fordító vagy szeretnél tolmács lenni, akkor a franciát válaszd. Nem igaz, hogy nyelvszakkal nem lehet elhelyezkedni, csak keresni kell a lehetőségeket.


Gyógypedagógiára akkor menj, ha elhivatott vagy aziránt és oda húz a szíved. Ezt nem lehet elhivatottság nélkül csinálni. Én a Bárczira járok, szeretem, de én érzem, hogy 100%ig ezt szeretném csinálni.

Kevés a gyógypedagógus szóval el lehet helyezkedni, de mondom, ha nem érzed azt, hogy te tényleg ezt szeretnéd, akkor nem biztos, hogy jó választas.


Azt megkérdezhetem, hogy miért pont ezek közözt vacilálsz? Miért szeretnéd az egyiket és miért a másikat?

2017. márc. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Édesanyám gyógypedagógus és tetszik a munka. A francia is tetszik, csak nem tudom, vagyok-e elég jó hozzá.
2017. márc. 24. 16:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szinte mindenben az előzőt tudom ismételni. De csak még annyit tennék hozzá, hogy ha úgy érzed, hogy valamihez "nem vagy elég jó", és azért nem futsz neki, azt egész életedben bánni fogod.
2017. márc. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Rooomanisztika,romanisztika! Csaaak az úúújlatin, CSAKAZÚJLATIN!

Bocsi :D én is btks voltam, csak én olaszon. Van egy jó barátnőm, ő franciás volt, most mindketten a fordító-tolmács mestert végezzük :D

Ha egy tényleg jó emelt érettségit összehozol franciából akkor simán birni fogod! :)

2017. márc. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Utolsó, kb. hány százalékra kéne írnom?
2017. márc. 26. 13:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez számít a többi tárgyadtól is de a minimum 60% szerintem elvárható. Volt egy franciás csaj, modndjuk ő valójában orosz, viszont megszenvedte , mivel nem lett fényes neki a franciája így nem mindig vágta le hogy miről is van szó pontosan. Szóval ha jó vagy franciából akkor ajánlom.
2017. márc. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Francia <3


ELTÉ-n vagyok, németen, francia minorral. Nagyon szeretem az itteni képzést. Engem a gyógypedagógiától már a bioszos rész is elrettentene :D

2017. márc. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ELTE-n vagyok francia romanisztikán, imádom!! Ha bármi kérdésed van a képzéssel, tanszékkel, akármivel kapcsolatban, írj nyugodtan privátban.


De amúgy én is csak azt tudnám mondani, amit az első. Ez nyilvánvalóan a Te döntésed, Neked kell tudnod, hogy melyikhez húz jobban a szíved. Az viszont fontos, hogy tényleg azt válaszd, amelyiket úgy érzed, hogy több odaadással tudnád elvégezni, mert azért egyik sem mindig könnyű (van gyógypedes ismerősöm is). Vagy ha még időben rájössz, hogy a rosszat választottad, és inkább a másikra kellett volna menned, akkor megoldhatod az átvételt mindenféle papírmunkával ésatöbbivel, de ez már kicsit bonyolultabb lenne akkor.

2017. márc. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!