Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME villamosmérnöki kar...

BME villamosmérnöki kar vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ugyan még csak 11.es vagyok, de már most szeretnék egy kis rálátással lenni arra, hogy hova is szeretnék majd menni. Jó tanuló vagyok, 4,8 átlagom volt félévkor, szeretem a matekot és a fizikát, ezekből párszor már országos versenyekre is bejutottam és álltam helyt több-kevesebb sikerrel. A műszaki területek nagyon érdekelnek. Arra lennék kíváncsi mennyire nehéz a villamosmérnöki kar, milyen a közösség, mikre kell nagyon ráhajtani ha sok bonyodalmat el akarok majd kerülni. Előre is Köszi :)
2017. márc. 28. 17:57
 1/1 anonim válasza:

Egy félévet jártam oda, minimális tanulással, végén 4,17es átlaggal, aztán otthagytam. Nem szeretném elvenni a kedved semmitől, remélem lesz itt másik vélemény is az másik oldalról. Csak azért hogy gondold át :)


Először is szakmailag szerintem egészen jó, ha valami ott tart, akkor az tényleg a szakma szeretete. Bár én sokszor nem voltam megelégedve sem az oktatás színvonalával, sem az oktatáspolitikájukkal, de ez maradjon az én problémám.


A közösség meg egy ténylegesen egy tényezőtől függ: Tőled, hogy te milyen típusú ember vagy.


Én például az emberek nagy részével én sajnos nem tudtam szót érteni. Egyszerűen mintha más világból jöttek volna. Az ottani arcok egy része tényleg olyan, mint a sztereotípiákban: Igénytelen öltözködés, zsíros haj, szandál-zokni, nulla szociális készség, nulla világlátás. A gimnáziumi osztályok peremvidékén élő kiközösített srácok nagyrésze mind ott landol. Ezenkívül rengetegen csak azért vannak ott, mert hogy majd milyen jól lehet keresni vele később. Ja és lányok sincsenek. Najó 2-3.


A normális emberek nagy részét ez megviseli, rengetegen hagyják ott emiatt, vagy buknak ki emiatt. A többiek viszont nagyon erős közösséget alkotnak, ahova érdemes tartozni. Ilyen szempontból ajánlom a kollégiumot, az egész jó buli volt. :D

2017. ápr. 17. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!