Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet csak én veszem túl...

Lehet csak én veszem túl komolyan ezt az egész felvételit?

Figyelt kérdés
Jogra készülük,és töriből emeltezek.Szeretem,és elég sokat tanulom,így januártol kezdtem meg normálisan készulni rá,de azelott is tanultam,és egy hónap van,és be vagyok parázva.Úgy érzem nem tudok semmit se,hiba taulok annyit,valamikor meg úgy érzem,hogy készen állok rá.Jó tanács?

2017. márc. 31. 22:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Most mi bajod van, komolyan? Ha tanulsz, akkor nincs olyan, hogy nem tudsz semmit. Ez csak felesleges hiszti.

Nyugodj le és tanuljál. Ez csak egy érettségi, nem az államvizsga..

2017. márc. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Az államvizsgához a jó érettségin veszet az út. Szóval persze hogy izgul.

Én emelt matekot és emelt informatikát fogok tenni, és néha én is úgy érzem hogy semmit sem tudok. De persze ezt megcáfolta az, hogy 80% körül írom az érettségiket gyakorláskor. Tégy te is így, nézd meg hogy állsz, és ahhoz mérten tanulj.

2017. márc. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
vezet* bocsánat
2017. márc. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
mennyit szoktatok kb rá tanulni?Mert én bűntudatod érzek,ha 10 után már nem tanulok,és esetleg filmet nézek(egyébként hétvégén reggeltől tanulok kis szunetekkel 10-ig).
2017. márc. 31. 22:52
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Napi 4-5 órát matekozom. De ez nekem szórakozás is, szóval nem úgy fogom fel hogy most unatkoznom kell és itt ülnöm.
2017. márc. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
én se úgy fogom fel a törit,mert engem nagyon érdekel,és képes vagyok néha órákig boncolgatni egy témát,aztán mindig leragadok
2017. márc. 31. 23:04
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

Idegösszeroppanást fogtok kapni az egyetemen.

Néha amúgy a felesleges magolás helytt többet ér, ha kipihened magad.

2017. ápr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szögezd le magadnak, hogy néha megérdemled, hogy pihenj. Nem, nem fogsz idegösszeroppanást kapni más élethelyzetben sem attól, hogy lelkiismeretesen készülsz, és izgulsz az egyik első komoly vizsgád előtt, de nincs mese, végig kell csinálni. Inkább gyakorolj most már, mint hogy tanulj, és azzal kicsit könnyebb is enyhíteni a szorongást, mert egy feladatlap tart valamettől valameddig, és aztán látsz egy százalékot belőle, amivel tudsz valamit kezdeni. Hajrá. :)
2017. ápr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha tényleg január óta készülsz rendesen és tanultál előtte is, meg hétvégente tanulsz reggeltől este 10-ig, akkor nincs az az Isten, hogy ne tudj semmit. Simán írni fogsz egy 85-90%-ot. Én is fogok emeltezni, kb. egy hete kezdtem készülni rá rendesen, van még egy hónap, viszont én tényleg sokat nem tudok. Nem izgulok, van egy hónap írásbeliig, addig simán megtanulom még a szóbeli tételeket meg átnézek egy pár fontosabb dolgot ami nincs benne, a szóbelire meg rendesen bevágom azalatt az újabb 1 hónap alatt a tételeket, hogy tutin menjen, aztán ennyi. Mondjuk nekem nem is 90%-ra kell, elég 60-70% körülire, de ha január óta készülnék meg annyit tanulnék mint te akkor most tuti, hogy egy kicsit sem izgulnék. Mondjuk én így sem izgulok. :DD
2017. ápr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#8 Már ne is haragudj, de az hogy bűntudata van, ha 10 után nem tanul, rég kimeríti a lelkiismertesen való készülést...
2017. ápr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!