Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki el tudná magyarázni...

Valaki el tudná magyarázni hosszabban a mostani érettségi rendszert? (többi lent)

Figyelt kérdés

Faktok, miből kell érettségizni, mik a választható/kötelező tantárgyak, hány tantárgyból érdemes emelt szintűt tenni, mennyi pontot lehet szerezni, szóbeli érettségik, mi jelent előnyt egyetemre jelentkezésnél, stb.

Nem igazán vagyok tisztában ezekkel a kérdésekkel és hálás lennék, ha valaki elmagyarázná. Előre is köszönöm! :)


2017. ápr. 2. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Kettő tárgyból érdemes emeltet enni, a felvételi érettségi tantárgyból. Jelenleg azonban még sok szakra nem kötelező az emelt érettségi, így nem feltétlen fontos emeltezni, ha ilyen szakra és egyetemre mész és a felvételi ponthatár nem túl magas.


Milyen szakon és melyik egyetemen akarsz továbbtanulni?

2017. ápr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

felvi.hu

Ha még utána is van konkrét kérdésed, akkor vagy hívd az ügyfélszolgálatukat vagy írd ki a konkrét kérdést!


Pár alap dolog:

1. A faktoknak nincs ebben igazán szerepe, emelt szintű érettségihez hasznos, de nem "kötelező" (Én pl. 2 emeltet tettem, egyikből sem volt faktom.)

2. Kötelező a magyar, matek, töri, egy idegen nyelv és ezek mellé választanod kell egy természettudományos tárgyat (biológia, fizika, kémia vagy töri). Ha szakgimnáziumba jársz, akkor természettudományos tárgy helyett a szakmai tárgyból kell érettségizned (jelen állás szerint)

3. Max. 500 pontot lehet szerezni:

VAGY 100 tanulmányi pont, 100 érettségi pont, 200 a két felvételi tárgyad pontja, 100 többletpont

VAGY 200 a két felvételi tárgyad pontjainak duplázása, 100 többletpont

4. Hogy hány emeltet kell / érdemes tenni, és miből, az attól függ, hogy mit várnak el azokon a szakokon, amiket megjelölsz, illetve mennyi szokott lenni a ponthatár.

5. Szóbeli érettségik: pár héttel az írásbelik után vannak, ha matekból megvan a 2-es, akkor matekból nem kell.

6. Mi jelent előnyt? A többletpontokkal kapcsolatban részletes táblázatokat találsz a felvi.hu-n (nem tudom eléggé hangsúlyozni a tényt, hogy mélyedj el az ott leírtakban!)

2017. ápr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az előbbihez egy kis kiegészítés:

ha közép érettségit teszel matekból, akkor nem kell szóbelizz, ha az írásbelin meg van a 2-es.

2017. ápr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm! :) A felvi.hu tényleg nagyon hasznos nem is tudom, hogy nem találtam meg előbb. :D Első válaszolónak: pszichológia szakon szeretnék tovább tanulni, ha jól tudom ott elég nagy a túljelentkezés...
2017. ápr. 2. 21:16
 5/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, kihagytam, hogy mivel egyelőre nem szeretnék külföldön tanulni (talán majd a továbbképzést ott végezném) el az ELTE-t nagyon nézem, úgy tudom ott erős és nagy hangsúlyt fektetnek a bölcsészettudományokra.
2017. ápr. 2. 21:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Pszichoból központi ponthatár van, amit minimálisan el kell érni a felvételhez, de ez sem garancia, ha adott esetben nagyon sok másik hallgató is eléri ezt a pontot. Ilyen volt az ELTE is, mert tavaly a központi ponthatárnál is magasabb volt a felvételi pont, 446 volt. Valamelyik kettőből emeltezzél, ha máshogy nem tudod a plusz pontokat összeszedni: kettőt kell választani: biológia v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem v. egy idegen nyelv (angol, francia, német, oroszból), (legalább egy tantárgyat emelt szinten kell teljesíteni)
2017. ápr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. ápr. 3. 18:37
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
A kettes hülyeséger ír, nem kell természettudományos tárgyból érettségizni. A választott tárgyad bármi lehet, amit tanultál és nem matek, töri, magyar vagy a választott idegen nyelved.
2017. ápr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!