Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemről Biológia...

Orvosi egyetemről Biológia szakra?

Figyelt kérdés
Elsőéves vagyok a pécsi orvosin, mindig azt gondoltam hogy ezt akarom csinálni, de az elejétől kezdve nem tetszik. Rájöttem hogy egyáltalán nem szeretnék emberekkel foglalkozni, kizárólag a kutatás érdekel, különösen a sejtbiologiaba szerettem bele. Azt tervezem, hogy atjelentkezek a biológia szakra, de ez egy nagy lépés és biztos akarok lenni a döntésben. Nem tudom hogy pontosan milyen lehetőségek vannak ott, mi az a klinikai targyakat kivéve, ami az orvosin volt es a bioszon nem lesz. Aki esetleg hasonló úton jart, Lecci írjon. Köszönöm:)
2017. ápr. 3. 09:22
 1/1 anonim ***** válasza:
ELTE mintatantervéből nézegettem ki; ugyanúgy van sejtbiosz és genetika, van humámbiológia tantárgy, de nincs külön anatómia. Ugyanúgy foglalkoznak szövettannal, de nem csak emberi, hanem növényi és alsóbbrendűbb állati szövetekkel is. Növény- és állat-élettan van. Orvosin orvosi kémia és orvosi fizika van, biológián általános fizika és kémia, illetve ezeknek verziói. Alap, hogy növény- és állattant + ökológiát is tanulni fogsz. Több a kutatásközpontú tárgy, de egyébként orvosi diplomával is mehetsz kutatni. Átjelentkezni valószínűleg nem is fogsz tudni, hanem újra kell felvételizned hozzá, amit vagy pótfelvételin önköltségesre, vagy a jövő évi felvételi eljárásban tehetsz meg. Ezzel nem lebeszélni akarlak, mert ha nem szereted az orvosit, simán lehet, hogy ez a te utad, csak gondoltam, hátha nem tudsz valamelyik tényezőről, és jól jön, ha megemlítem.
2017. ápr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!