Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol érdemes középiskolai...

Hol érdemes középiskolai tanárnak tanulni? Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
Szegedre gondoltam, de a honlapjuk számomra teljesen áttekinthetetlen. Magyar-történelem szakos tanár szeretnék lenni és nem tudom, hogy erre ott van-e lehetőség. Hogy kell megválasztani a szakot, ha egyáltalán azt kell? Van ahol azt olvastam, hogy először főiskolai képzésen majd egyetemin kell ehhez részt venni. Valaki leírná nekem, hogy hogy is mennek a dolgok:D ?!
2010. máj. 12. 20:31
 1/7 A kérdező kommentje:
még csak 16 vagyok, de el kell döntei, hogy fakultációra milyen tárgyat szeretnék felvenni...és abból emeltszíntű éretségit tenni, ami nekem a magyar lenne...ebből kifolyólag érdekelne ez :D
2010. máj. 12. 20:33
 2/7 anonim ***** válasza:

szia. jelentkezel egy alap szakra(matekon igy van pl.) es utana majd specializalodsz vagy alkalmazott matematikusnak vagy matektanarnak. szerintem ugyanigy van a tobbi targgyal is.

tehat jelentkezel magyarra, szakparnak felveszed a tortenelmet, aztan meg spec. de nem biztos(:

2010. máj. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hali!

Jelentkezel magyar szakra az egyetemen, második évtől specializálódsz: vagy nyelvész szakon folytatod a tanulmányaidat, vagy felveszel egy másik szakot, ami lehet idegen nyelv, lehet történelem, illetve bármilyen tanári szak.


Arra készülj, hogy ha nem az apukád a középiskolai igazgató, akkor kb semmi esélyed ezzel a szakpárral középiskolában munkát kapnod, mert kb ezerszeres a túljelentkezés!

2010. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm:D

háát sajnos nem az apukám:( de arra is gondoltam már, hogy kommunikációt vagy ilyesmit vennék fel a magyar mellé

2010. máj. 13. 14:58
 5/7 anonim ***** válasza:
És egyébként mi van ha biológiára jelentkezik és úgy veszi fel a magyart, elvileg lehetségesa bolognai rendszer szerint nem?
2010. máj. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem menj tanárnak .Nem lehet vele elhelyezkedni. Hidd el nagyon keveset keresnek(tudom mert mindkét szülőm tanár) Magyar töri szak meg ezen belűl is a legrosszabb választás. Eddig még nem hallottam senkitől h kommunikáció és média szakkal el tudott volna helyezkedni. Ha mégis ez minden álmod akkor azértsok szerencsét kívánok hozzá hátha neked bejön
2010. máj. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
azaz igazság hogy engem csak az irodalom, a világtörténelem..azaz a humán tárgyak érdekelnek és azok jól is mennek...és nemtudom hogy ezzel a későbbiekben mit kezdhetnék ha épp nem tanárnak mennék :/
2010. máj. 15. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!