Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodás és menedzsment...

Gazdálkodás és menedzsment mennyire nehéz, magolós szak?

Figyelt kérdés
Bár tetszik, de kicsit félek tőle, ugyanis már 1 éve érettségiztem, így kiestem a dologból eléggé, és hát nem én vagyok a legszorgalmasabb ember. A matekos tárgyaktól nem félek, a többi az, ami kicsit aggaszt.

2017. ápr. 6. 11:44
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
19%
Az egy vicc szak.
2017. ápr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
76%
Nem vészes. Van pár matekos/logikás tárgy meg néhány amit le kell ülni és bemagolni, mert tényleg fontos. De a legtöbb olyan hogy ha figyelsz órán meg átolvasod vizsga előtt a kettes már biztos megvan. Nem kell aggódni miatta, a legtöbben el tudják végezni, nem sokan buknak ki innen.
2017. ápr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Na, máris nyugodtabban dolgozok szeptemberig, köszi a válaszokat! :D
2017. ápr. 6. 15:20
 4/32 anonim ***** válasza:
23%
BGE-n minden magolós.
2017. ápr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Estádio de Felchút ***** válasza:
44%

Nagyon jó szak, komplex gazdasági, üzleti és menedzsment tudást kapsz.

3 dologra viszont figyelni kell, ha sikeres akarsz lenni. A fanyalgók ott ba**ták el, hogy nem figyeltek erre a három dologra:

1. A Corvinuson végezd el. Nem, nem érdekel a rizsa, a gazd.menedzsment egy olyan alapszak, amit a Corvinuson KELL elvégezni, lehetőleg minimum 4-es átlaggal.

2. El kell végezni valamelyik ráépülő gazdasági/üzleti mesterképzést, mert szakosodással együtt ütős. Vállalkozásfejlesztés, Pénzügy, Vezszerv mester a leglogikusabb, legjobb ehhez az alapszakhoz. Mesterre már mehetsz a MBT-GTK-ra, az ÜTI színvonalban és elismertségben ha nem is üti a Corvinust, de szorongatja.

3. Angolul folyékonyan, tárgyalóképes szinten meg kell tanulni. "Full professional proficiency" kell, amelybe beletartozik az üzleti szaknyelv ismerete is. Nincs apelláta, nincs kibúvó, az angol olyan szinten menjen, hogy mindent megérts, és mindenről tudj beszélni, nyelvtani és nyelvhelyességi hiba nélkül. Elárulom, a 3 kritérium közül ez lesz a legnehezebb.

+1 bónuszban: ha van erős és energiád, tanulj meg még egy idegen nyelvet legalább erős középfokon. Ez ideális esetben a német, de lehet francia, orosz, olasz, spanyol, holland, orosz is.

Ha 3 feltételt teljesíted, és még a bónuszt is megugrod, komoly lehetőségeid lesznek BP-en.

2017. ápr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Estádio de Felchút ***** válasza:
29%
MBT-GTK az nem az ceú mátraverebélyi kihelyezett tagozata, hanem a BME-GTK akar lenni.
2017. ápr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
82%
Neked mik voltak azok a komoly lehetőségek?
2017. ápr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Estádio de Felchút ***** válasza:
12%

Mérnök vagyok, nem jártam gazdmenre.

Ismerőseim között Business director, Key account manager és Program manager van üzleti diplomával.

2017. ápr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
60%
Cégeket is mondj, mert ez eddig nem nagy cucc.
2017. ápr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
67%

Láttam már gimiben jó matekost, aki gazdmenen vért pisilt mire végzett matek 1-2, stat, opkut és társaival, és láttam olyat is, aki közepes matekos volt, és simán megcsinálta elsőre őket.

Nem lehet erre általánosan azt mondani, hogy könnyű v. nehéz, emberfüggő.

A magolós tárgyak, hr, menedzsment, számvitel, jog, marketing, pénzügy stb. meg nagyon-nagyon tanárfüggő, hogy mennyire fog menni.

Egyébként meg unalmas már ez a "csakacorvinus" a jó sztereotípia, láttam én már ÁVF-est a Citiben Vice President pozícióban, minden a személyes kompetenciákon múlik. Lehetett neked menő TDK munkád meg szakkolid, ha mulya vagy. Meg azt ne mondd már nekem, hogy BGE GM diplomások logisztika vagy statisztikus szakiránnyal nem találnak munkát.


# 9


Nem nagyon vagy te képben a Budapesti munkaerőpiaci helyzettel. Kétlem, hogy lenne diplomád, és ilyen munkakörben/helyeken dolgozol, ha ilyet kérdezel. :)

Minden nagyobb SSC, BIG4 és multi teli van gazdmenessel, Vodafone, IBM, Morgan Stanley, GE......

2017. ápr. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!