Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » GTK, humán vagy reál beállítot...

GTK, humán vagy reál beállítottságú embereknek való? Matekra, számításokra milyen mennyiségben van szükség?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy minden szak mást követel, más tantárgyból kér többet kevesebbet. Pont ez érdekelne, hogy ezen a karon belül lévő szakok mennyire "matekos" vagy nem "matekos" szakok. Meg, ami az első kérdésem, hogy humán vagy reál beállítottságú embereknek való ez a kar, vagy itt teljesen mindegy.

2017. ápr. 7. 21:35
 1/8 savanyújóska ***** válasza:
56%

Nem tudom melyik GTK-ra gondolsz, de alapvetően az összes inkább humán. Kb. 1-2 komolyan matekos tárgy van az alap matekon kívül, és mondjuk egy mérnöknek ezek is röhejesen könnyűek. A rákfenéje a dolognak, hogy ha nagyon humán vagy, akkor úgyis ezek lesznek a legnehezebb tárgyak. Szerintem ha alapvetően nincs gondod a matekkal, akkor ne annyira aggódj miatta, abszolút nem teljesíthetetlen.


Ha inkább reál beállítottságú vagy, akkor nem biztos, hogy annyira jó ötlet, mert sokat kell "rizsázni", az elmélettel az a gond, hogy végtelenül egyszerű a valósághoz képest, emiatt sok tárgy már önmagában is elég értelmetlennek tűnik. Egyébként pedig nagyon kellemes irány, nem túl nehéz (jó, 1-2 4-es híján 12 évig kitűnő voltam), és vannak azért élvezetes szakmai tárgyak is.

2017. ápr. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pontosan melyik szak érdekel?
2017. ápr. 8. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mateknál a számításokkal nincsennek gondjaim, inkább a geometriával, az alakzatokkal nem vagyok kibékülve. SZTE GTK karán a gazdálkoási és menedzsment szak az, ami felhívta a figyelmemet erre a karra.
2017. ápr. 8. 09:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Gazd. men. talán a legmatektalanabb szak, a GTK-n belül(mindenhol).

Átlagos matek felépítés van.

Szóval Matek1, Matek2, Statisztika1, Statisztika2, emellett ami még matek, az a Mikro, Makro, és ezek tovább épített tantárgyai(intézménye válogatja)

Tantervet megtudod nézni.


Matekból az elején van egy kis fv elmélet, amivel felépítik a deriválást, majd az integrálást.

Második matekban mátrixok, több változós fv-ek, egyenletek, meg kombinatorika.

Statisztikában megint nincs geometria.


Mikro meg megint fv tan az egész, vegyítve deriválással/integrálással(pár helyen).


Más matekja akkor van egy gazd. menesnek max ha ő vesz fel valamilyen matekos szabadon választhatót, vagy mesteren olyan szakirányt választ.


Ezen a szakon sokkal fontosabb lesz a nyelvtudás, mert a tudásod annyira általános lesz, hogy csak az fog versenyképes pozícióba hozni egy piacképesebb gazdasági szakhoz képest.


Illetve számítani kell rengeteg elméleti tantárgyra! Szóval nem árt, ha tudsz magolni. :)

Ennek ellenére a buktató a szakon, ami csúszásra/kihullásra kényszeríti a hallgatókat, az pont a matekos tantárgyak, mert ide azok jönnek, akiknek jobban fekszik a humán.

2017. ápr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Sokat segítettetek :)
2017. ápr. 8. 16:41
 6/8 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés, felvételizéssel kapcsolatban. Az nagy problémát jelenthet, ha matematikából nem érettségizem? Mert mi sulinkban lehet választani, hogy vagy angolból vagy matekból érettségizik az ember, a magyar mellett.

Emeltem lesz töriből, középem magyarból meg angolból, matekból meg semmi, csak az év végi osztályzatom.

2017. ápr. 8. 16:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem probléma ha nem kötelező a "matek", mint felvételi tantárgy, de ha külföldön tanulsz, akkor érdeklődj róla, hogy-hogyan is zajlik a jelentkezés számodra.
2017. ápr. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én úgy veszem észre, hogy a gazdasági szakok egy nagyon jó egyensúlyt teremtenek a humán és a reál között. Vannak szinte teljesen reálos szakok, mint a gazdaságelemző, illetve olyanok is, amik kevésbé számolósak.

Gazdmenen pl nagyjából a tárgyak fele számolós, azaz feladatokat is kell megoldani az elmélet mellett (bár ez lehet nem minden egyetemen van így).

Nekünk a matek is szinte teljesen ugyanolyan, mint a mérnök ismerőseimnek, sőt, van olyan dolog, amiben már előrébb járunk, mint ők.


Mindenképpen azt mondanám, hogy érettségizz matekból, de egy emelt matekot is ajánlanék, nálunk pont azok esnek ki, akik töriből emelteztek.

Összességében tökéletes választás számodra, hogyha az élet sok területe érdekel, mert rengeteg különféle dolgot tanulsz egy gazdasági szakon :)

2017. ápr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!