Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Folytassam mesteren, vagy...

Folytassam mesteren, vagy merjek kezdeni új alapszakot egészen más irányba?

Figyelt kérdés

Jövőre végzek az alapszakkal, de teljesen kétségbe vagyok esve, hogy hogyan tovább. Pszichológia BA-n vagyok, de mióta kezdem unni a szak "milyenségét" és tudom, hogy innen még minimum 5 év(2+3), ha valamit akarok kezdeni magammal a pályán, nem tudom, hogy folytassam-e.

Matek-biosszal vettek fel, bioszból van emeltem és mindig is ilyen beállítottságú voltam. Eddig semmi baj nem volt, most viszont kezdek belefáradni abba, hogy nem csinálok semmi produktívat, csak s*ggelek és olvasok szinte és így lesz ez még jó pár évig valószínűleg. Ez nem a szak ledegradálása akar lenni, csak annyira idegen nekem ez a "szerep", irigykedve nézem a mérnöki és egyéb szakokon lévő ismerőseimet, akik tervrajzokat meg modelleket készítenek leadandónak, számolnak, programoznak, alkotnak, nekem meg el kell olvasnom x oldalt és megfigyelni és ennyi. :(

Szeretek emberekkel foglalkozni is és segíteni rajtuk, de nem tudom, hogy ez-e "az életcélom" és ezt akarom-e csinálni hivatásszerűen később, főleg, hogy a kereset is a béka fenekét súrolja, bár nem ez az elsődleges szempont.


Gondolkodtam egy másik, műszaki vagy informatikai BA-n a pszichó mester helyett és azon, hogy inkább abban az irányban tanulok majd tovább mesteren, bár még nem jártam körül annyira a témát. Szerintetek érdemes lenne? Nem vesznék el 3 év BTK után egy ilyen helyen? A pontjaim meglennének, de nem tudom,bírnám-e. Érdekelni érdekel, de félek feladni a "biztosat" és nem mindegy nekem, mire "dobok ki" éveket idő és pénz szempontból sem.


Köszönöm a segítséget!


2017. ápr. 8. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyanígy érzek én is. 5 éve csak tanulok, szó szerint nem csináltam mást az elmúlt 5 évben, mint tanultam meg bekapcsolódtam néhány projektbe. Viszont még mindig kell két év ahhoz, hogy legyen esélyem ebben dolgozni. Ez teljesen lehangoló. :( Elmennek a 20-as éveim és nem tartok sehol az életben. Aztán majd kereshetek 140-et... Nem hálás dolog az, ha intelligensen, értelmesen akarod eltölteni az életed. Én egyébként TTK-s vagyok. Hiába számolok, programozok, pont úgy érzem magam, ahogy Te is. Én most valószínűleg elmegyek dolgozni egy évet, mert hát anyagilag sem tartható ez a sok tanulás, aztán tanulok tovább, hogy ez az 5 év ne legyen hiábavaló. Szerintem neked sem kéne feladnod ennyi idő után. Valószínűleg sosem fogunk olyan munkát találni, ami 100%-ig tetszik. Mindig mindenben lesz olyan dolog, ami miatt elmegy kicsit az ember kedve. Pár évvel ezelőtt mondott olyat egy csoporttársam (aki szintén ki volt már az egésztől), hogy ez van, követnünk kell a választott utunkat. És ebben igaza van. Annak idején nem véletlenül találtuk ki, hogy azok leszünk akik, csak idő közben változunk és néha homályba borul a cél, de attól még ott van.


Ezt végül úgy is neked kell majd eldöntened.

2017. ápr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Több dolgot kell mérlegelned, az egyik az, hogy megtaláld azt a "szakterületet" (nálatok nem tudom ez hogy megy), amiben otthon érzed magad.

Az én képzésem 4 éves, jelenleg ennek a felét időpocsékolásnak tartottam és céltalannak, de most szakdolgozat-témaleadáskor úgy néz ki találtam magamnak "életcélt", amiben kibontakozhatok.

Szerintem kár lenne elkallódnia a bsc diplomádnak. De azzal számolj szerintem, hogy pszichomókusból eléggé telített a piac, tehát elég kiemelkedőnek kell lenned.

Az én esetemben, pedig kapkodnak utánam, mivel hiányszakma, ezzel nem lenne gondom.

Lehet, hogy "trendi" valahova járni, de mérlegelni kell, hogy hogyan tudsz elhelyezkedni.

Annak idején én is pszichomókusnak akartam jelentkezni, de volt elég pszichológiám, hogy azt mondjam jól döntöttem, h másként választottam.


Sok sikert!

2017. ápr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!