Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milye szakra menjek és melyik...

Milye szakra menjek és melyik egyetem az ajánlott?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyetemen szeretnék továbbtanulni, ezért kérnék tőletek segítséget.

Reál beállítottságú vagyok, főként a matek fizika ami jól megy, azt tanulom főként.

Emellett érdekel az informatika is, de sajnos eddig nem tanultam szinte semmit belőle (programozásra gondolok elsőként).

Elsősorban valamilyen mérnök szakra gondoltam menni, energetikai mérnök, ami közel áll hozzám, itt specializálódni atom vagy épületenergetikai irányba. Viszont azt hallottam, hogy az elhelyezkedés az egyetem végeztével nem a legbiztosabb, nem tudom, hogy ez mennyire igaz, de állítólag kevés az ilyen jellegű munka, valamint nem is fizetik meg.

Másik gondolatom a villamosmérnöki vagy mérnökinformatikus szak. Itt elsősorban a programozás megtanulása a nagyon előnyös, könnyen el lehet vele helyezkedni, keresett és jól megfizetett munkákat lehet kapni.

Még a fizikus is megfordult a fejemben, de sajnos ez a legbizonytalanabb, egyrészt rekordkevesen tudják elvégezni, elhelyezkedni vele pedig szerteágazó.


Ezeke a gondolatokat agyaltam ki, ez alapján akarok dönteni. Egyrészről nem tudom, mennyire igaz a gondolatmenetem, másrészről nem tudom, még milyen szakok jöhetnek képbe.

Egyetemekről sok a vélemény, a BME sokak szerint nagyon nehéz, de a képzés talán ott a legjobb. Miskolci és Óbudai ami még felmerült bennem, de nem sok tapasztalatom van, véleményeke se nagyon hallottam mostanság egyikről sem.



2017. ápr. 14. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mechatronikai mérnök?
2017. ápr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha most erettsegizel, akkor kicsit elkestel, mert mar reg be kellett adni a felveteli jelentkezeseket.
2017. ápr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem most érettségizek, jövőre fogok, csak nem akarom ezt az utolsó pillanatra hagyni.

Egyébként köszönöm a válaszokat (megy a zöld!

2017. ápr. 14. 12:23
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
El lehet helyezkedni energetikával is, ismerősöm legalábbis elég hamar el tudott (persze ez nem teljesen reprezentatív). A mérnökinformatikus elég jó iránynak tűnik, vagy esetleg gépészmérnökit tudnám mondani még. Gyakorlatilag jelen állás szerint egyikkel sem jársz majd rosszul.
2017. ápr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ami azt illeti, valahogy az energetika érdekel a legjobban... csak nem tudom, tényleg keresik-e ilyen irányban a szakembereket (Paks mondjuk).

2017. ápr. 14. 20:24
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
Az említett szakokon nem a BME a legjobb képzés. ÓE is nagyon jó. Jelenleg ezt az utóbbit ajánlom informatikából, az általad felsoroltak közül.
2017. ápr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező,


Az utolsó válaszoló minden posztnál lehúzza a BME-t, alaptalanul.. Ha visszaolvasol, a legtöbb BME-VIK témájú kérdés alá odapiszkít (mivel kibukott onnan).


Én nyugodtan ajánlom a BME-VIK-et, bár elég nehéz suli.

2017. ápr. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Így van, a 60% körüli válaszoló életcélja lehúzni a BME-t, mert ő nem bírta.
2017. ápr. 15. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Elég sok előző kérdést elolvastam a témával kapcsolatban, én is ismerem.

Ennek ellenére be kell látni, hogy a negatív vélemény is vélemény. :)

2017. ápr. 15. 07:15
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

Nekem van energetikus ismerősöm, aki ha jól tudom, az MSC-t már más mérnöki szakon végezte el kredit elfogadtatással.

Egy ember tapasztalataira teljesen ne alapozz, de szerinte kevés cég keres energetikust, ezért aztán időben váltott.

2017. ápr. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!