Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy év alatt fel lehet készüln...

Egy év alatt fel lehet készülni érettségire ha van alap tudásom minden tantárgyra?

Figyelt kérdés
Elérkeztem sajnos addig,hogy jövőre érettségizek.Az mellett,hogy az összes tanár ezt nyomja belénk,hogy milyen nagyon nehéz lesz az érettségi,még nem is érzem magam felkészültnek hozzá.4év alatt úgy érzem semmit nem tanultam csak melegedni jártam be órákra de,hogy mondjam most észbe kaptam,hogy szeretném elérni a célomat bejutni a tisztire tovább tanulni de magas a mérce.Mit gondoltok ha most ráfekszek a tanulásra minden tantárgyból lehet esélyem egy átlagban 4-5-ös érettségire vagy erre nagyon kevés az idő már? Informatika szakra járok de azt én se tudom miért...Közöm nincs az informatikához a programozáshoz abból remélem nem lesz kötelező érettségizni de még az is érdekelne,hogy ezt egyáltalán hol tudom tanulni mivel tankönyv nincs,órán meg nem értem és miattam nem állhat az egész osztály bár 2es az átlag belőle mindenkinek körülbelül...Köszönöm ha végig olvastad,és előre köszönöm a válaszokat remélem nem úszott el még a hajó.

2017. ápr. 19. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Még egy teljes éved van... Miért lennél elkésve? Meg elúszott a hajó? Ne már... :D Nekem most van hátra kb. kevesebb mint 2 hét, na én ugyanazt akarom most megcsinálni mint te csak én 2 hét alatt. :DD Nem kell bepánikolni. Töltögetek most ki régebbi érettségiket mindenből, minden megvan minimum négyesre még tanulás nélkül is, ha csak egy kicsit is odafigyeltél a 4 év alatt akkor nem lesz belőle gáz. Ezt a kérdést kb. egy év múlva ilyenkor tedd fel ne 1 egész évvel érettségi előtt, semmiség az egész érettségi, ne hülyéskedj már xd
2017. ápr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De akkor a tanárok miért mondják,hogy ilyen nehéz olyan nehéz amikor az egész nem is így van ezek szerint?

Hát az elmúlt 4év alatt 1x váltottam iskolát is és most egy nagyon alacsony szar iskolába járok ami tele van céltalan emberekkel és nyílván így amit tőlem kérnek követelményt nagyon alacsony szóval földrajd fizika biológia meg ilyeneken kb filmezés van...nagyon gyenge iskola tényleg.:/ ezért is félek,hogy mi lesz de akkor elkezdek magamtól felkészülni 1év alatt alapoktól indulva csak ragad rám valami. :D Köszönöm amúgy megnyugtattál valamennyire. :D

2017. ápr. 19. 14:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Romániai vagyok, a ti emelt informatika érettségiteket +tanárral fél év alatt tanultam meg heti 1.5-3 órában, csak egy jó tanár kell.


Mateknak most fogok neki, de az se tűnik lehetetlennek.


Nálunk is ugyanez megy, hogy moooost fogjatok neki mert jövőre már késő lesz (11.-es vagyok), de mindenki utolsó évben ismétel, szerintem így is a normális.

2017. ápr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ebben a helyzetben voltam én is úgyhogy tudom miről beszélsz. Igazándiból 1-2hónap is elég lenne. Kezd el az egészet kidolgozni meg rendszerezni az anyagokat, és úgy istenigazán elég lesz az utsó hónapban megtanulni mert addigra úgy is elfelejted.


Tanárok meg persze hogy ezt mondják. Szerinted valaki járna egyáltalán gimibe ha azt mondaná egy tanár hogy felesleges 4 évig tanulni mert amúgy 2hónap alatt letudható? hát nem :D

2017. ápr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Dehogy úszott. :D Nagyrészt szövegértés és nyolcadikos matek az egész. A szakmai tárgyadra azért gyúrj rá, de nem lesz semmi para.


Egyébként én sem értem, miért nyomasztanak a tanárok előre, gondolom, hogy biztosan felkészüljön mindenki.

2017. ápr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"De akkor a tanárok miért mondják,hogy ilyen nehéz olyan nehéz amikor az egész nem is így van ezek szerint?"


Két dolog... Egyrészt nyilván egy tanár nem fogja neked azt mondani, hogy felesleges tanulnod 4 évig folyamatosan, mert például az egész 4 éves történelem tananyag bevágható 2 hét alatt ha van mindenből egy alap szintű tudásod (értsd: van fogalmad róla, hogy nagyjából mit kell tudni egy részhez). Ez nem vicc, tényleg így van. Jó, azért nem mondom, hogy kellemes 2 hétbe beszorítani, de napi 8-10 óra tanulással simán megoldható. Ez azt jelenti, hogy hazamész suliból 2-re, és tanulsz kb. éjfélig. Megoldható... Akinek mondjuk van egy kis esze nem úgy mint nekem, az nem 2-3 hétbe próbál besűríteni egy tantárgyat, hanem mondjuk 2 hónappal érettségi előtt készülni kezd, úgy viszont könnyedén fel lehet készülni. A másik dolog, hogy az iskolának kell a jó statisztika, a minél magasabb érettségi eredmények, ezért ösztönöznek arra ilyenekkel, hogy tanulj és minél jobb eredményt érj el mert az a sulinak is jó. De tényleg nyugi, nem vagy elkésve, sőt... Szerintem ha nagyon biztosra akarsz menni akkor november elején elkezdesz tanulni, így lesz kerek 6 hónapod készülni. Minden hónapot arra szánsz rá, hogy egy tantárgyat elkezdesz az elejétől átismételni és úgy osztod be az időt, hogy egy hónap alatt végigérj. Pl. november-matek, december-magyar, január-angol, február-töri, március-infó, az április meg végig ott van, hogy átismételj megint mindent egyszer. De még ennyire sem kell rágörcsölni, tényleg gyerekjáték. Ha meg szereted a kihívásokat, akkor az utolsó hónapra hagysz mindent mint én. :DDDD Most kb. egy hete ilyen 3-4 órákat alszok, de ennek is megvan a varázsa.. :DD

2017. ápr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,úgy érzem felvilágosodtam! :D

Utolsó válaszoló a novemberes tanácsodat akkor megfogadom egész jó ötletnek tűnik. :D

2017. ápr. 25. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!