Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás vagy...

Nemzetközi gazdálkodás vagy tolmács-fordító szak?

Figyelt kérdés
Anglisztika BA-n végeztem az ELTE-n. Érzem, hogy ez a végzettség még valami további tanulmányért kiált, csak nehezen tudok dönteni. Hála istennek a diploma után meglepően gyorsan sikerült meglepően jól fizető állást találnom (300 000 nettót viszek haza, ami szerintem anglisztika szakos diplomával, alig 24 évesen nem rossz), de ezzel a diplomával ennek ellenére nem érzem biztosítottnak a jövőmet, mindenképpen kellene egy konkrét szakma mellé. A tolmács-fordítót nappalin végezném (így a munkahelyemen felmondanék, ami miatt egyébként fájna a szívem a fizetést és munkakörülményeket tekintve), a nemzetközi gazdálkodás Bsc viszont levelező lenne, munka mellett. Mit javasoltok? Mindkettőnek van köze egyébként a nyelvekhez, nem túl meglepő módon..

2017. ápr. 20. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is nyelvi BA-t végeztem, inkább végezz vmi gazdasági, informatikai, pénzügyi szakot ha van módod rá mert a bölcsész végzettséggel csak call centeres/back office rabszolga leszel egész életedre. (A jók fizető állás lehet ezt takarja? Csak mert volt hozza szerencsém, monoton, egy idő után teljesen kieg az ember ezekben a melokban es/vagy idegileg osszeroppan.)


A fordító-tolmacs nem rossz egyébként de melle ajánlok valami piackepes végzettséget is (én ha tehetném visszamennek az időben es elvégeznek vmi normál BA-t a fordító tolmacs előtt, mert én is így végeztem.)

2017. ápr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem, call center-es munkára nem adnám a fejem ha nem muszáj. Egy multi cégnél dolgozom, informatikai-adatvédelmi munkakörben, tűzfalat tesztelünk, illetve az adatvédelmi törvények betartását ellenőrizzük a cégnél. A nyelvtudásom miatt vettek fel elsősorban, angolból és németből van felsőfokúm, illetve oroszul is tudok, ez vonzotta őket, a többit megtanultam a cégnél.
2017. ápr. 20. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!