Szallo angyal kérdése:

Mit tanuljak Győrben?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és jelenleg vendéglátó ipari szakközepes vagyok.Az évek során rájöttem h a vendéglátásban semilyen formában nem szeretnek dolgozni,jövőre érettségizek és nem tudom h hova menjek tovább tanulni.csak egy szakmát kitanulni nm szeretnék hanem annál többet.érdekel az oceán és benne élő állatok meg amugy az állatvilág.érdekel a föld jövője hogy mit tehetnénk érte.ilyenek érdekelnek.ha van itt valaki aki győrben dolgozik és tud nekem egy jó szakmát vagy foglalkozást mondani vagy elmeséli h ő tudta e h mi akart lenni 17 évesen és ha nem akkor mit csinált hogyan tovább

2017. ápr. 22. 10:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem első sorban döntsd el, hogy egyetem vagy OKJ képzés érdekelne.


Ha az előbbi, akkor érdemes átnézned milyen szakok vannak itt nálunk, amennyiben Győrben szeretnél maradni, nem más városban tanulni.

Illetve az egyetem mellett szól, hogy több dolog is érdekel, nem csak kifejezetten egy szakma.


Egyetemen általában az első félévekben alapozó tantárgyak vannak. Majd később lehet szakosodni. Ha már tudod pontosan mi érdekel. Mivel vannak szabadon választható tantárgyak is általában.


Viszont, ha az élővilág, biológia érdekel, ebből kellene majd mindenképpen érettségizned, lehet emeltre is szükséged lesz.


Kicsit sok minden beletartozhat az érdeklődési körödbe.

Pl. a föld jövőjéről a megújuló energia, így valamilyen biomérnöki foglalkozás míg a tenger állatokról a tengerbiológus jut az eszembe.

Még van időd, de lehet kicsit szűkíteni kéne mi az ami a legjobban érdekel.



Én is, ha minden jól megy jövőre fogok kezdeni a Széchenyin.


F20

2017. ápr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!