Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 8 általános iskola utáni...

8 általános iskola utáni tovább tanulás?

Figyelt kérdés

Sziasztok:) 7.vagyok és nem tudom hogy mit tanuljak konkrétan tovább.Elgondolásom az egészségügyi szak azon belül az aszinsztes vagy talán ápoló. Nem tanultam 6.o-ban anatómiai részt mert nem értünk a végére ,így nagyon félek hogy tetszene-e egyeltalán meg bírnám-e .4-5ös tanuló vagyok...

Előre is köszönöm szépen a segítséget^_^



2017. ápr. 22. 11:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Mit ajánlotok ? Először végezzek sima gimit majd utána...Vagy szakgimit tanuljak ?
2017. ápr. 22. 11:55
 2/7 anonim ***** válasza:
Sima gimnáziumba menjél, esetleg biológia tagozatra ha tényleg érdekel. De nem kell még ennyi idősen eldöntened, hogy mi akarsz lenni, persze nem baj ha van valami terved.
2017. ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na négyes ötös tanuló vagy, akkor gimnaziumba menj. De legalább közepesen erős gimibe,ne a leggyengébbe
2017. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintetek miért jobb ötlet a gimi mint a szakközépiskola? Mert én egy ideig úgy gondoltam hogy a gimibe csak elveszik négy éven hogy csak megint az alap tantárgyakat tanulom és​nem lesz szakon bár mostmár nem tudom ...Azt se hogy menne ez egyeltalán mert sose tanultam embertant :(
2017. ápr. 22. 19:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Vannak olyan gimnáziumok is, ahol tagozatos osztályok indulnak pl.: biológia-kémia tagozat, angol tagozat, magyar tagozat, stb. Ilyenkor magasabb óraszámban tanulod a tantárgyat. Azért ajánlják neked a gimnáziumot, mert jó tanuló vagy és még nem tudod mi szeretnél lenni. A gimnáziumban (a tagozatosban is) könnyebb eldönteni, hogy mit tanulj tovább, illetve megváltoztatni a döntést. (Mivel minden tárgyat tanulni kell, lehet, hogy most még a biológia tetszik neked, de lehet, hogy később a matek fog és mérnök szeretnél lenni. Ha ez megtörténne egy egészségügyi szakközépben, lehet, hogy nehezebb lenne felhozni a matek.fizika tudást, mint egy gimnáziumban.) Szakközépbe olyanok mennek, akik már tudják, hogy mik szeretnének lenni és a szakmai tárgyakkal ezt meg is alapozzák (legalábbis a jó szakközepekben így van.)


Semmiről nem vagy lekésve. Mások is pont ilyen bizonytalanok, mint te (jó van 1-2 kivétel, akik már oviban azt kiabálták, hogy ők bizony állatorvosok meg tűzoltók lesznek és tartják is magukat ehhez.) Igazából csak jövőre kell választanod, szerintem is egy erős gimit válassz (esetleg biosz tagozatot, ha nem lohad le az érdeklődésed addigra). Ha gimibe mész legközelebb 10.-ben kell döntened a fakultációról, szóval, hogy melyik tantárgya(ka)t szeretnéd emelten tanulni.


Egyébként te már most is ilyen természettudomány/biosz tagozatos suliba jársz? Csak mert 6. osztályban még csak természetismeret van, és ha jól tudom abban nincsen olyan nagy anatómia. Én 8.-ban tanultam először részletesebben az emberi testről.

2017. ápr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia köszönöm szépen a választ:) Nem járok biosz szakos iskolába csak a mozaikos természetismeret tankönyv végén volt embertan csak mi nem jutottunk el a végéig.6.o.ban e természetismeretett nekem 2 tanár tanította egy földrajz szakos és egy biológia szakos tanár mindkettő a saját részét .Igazándibol ahogy mondta én is kb.meg ovis koromban elhatároztam hogy erre a szak felé szeretnék menni❤ És igen bocsánat akkor rosszul fogalmaztam tudom hogy merre milyen szakra menjek csak nem vagyok biztos benne félek hogy nem menne ez az egész igazándibol ez hátráltatt meg ,meg az hogy szüleim is csak azt mondják hogy csak gimibe menjek biosz szakra
2017. ápr. 23. 11:36
 7/7 A kérdező kommentje:
Tehát attól tartok hogy nem menne ... és mivan hogyha a gyakorlat része menne és az elmélet nem ettől is vagy forditva .Mennyire nehéz? Egyébként 7. Első félévében 5 voltam bioszból most 4esre állok sajnos rontottam a félévimhez képest😢
2017. ápr. 23. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!