Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus szakmáról tudnáto...

Pszichológus szakmáról tudnátok írni?

Figyelt kérdés
Utána olvasgattam de az érdekelne aki ebben mélyebben benne van mert mert elkezdett érdekelni, kíváncsi lennék hogy ki hol tanulta szereti e és hogy boldogult vele, most b végzek szakácsként de ettől a szakmától nagyon eltávolodtam hogy bele láttam az emberek amiket meséltek nem kívánom átélni, de a pszichológia nagyon érdekel, tudom hogy ezzel az iskolával nem csak pszichológus lehetsz, csak tudni szeretnék erről a szakmáról mindent mielőtt belevágnék. Köszönöm annak aki végig olvasta, és időt szán a kérdésemre.

2017. ápr. 23. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:

"tudom, hogy ezzel az iskolával nem csak pszichológus lehetsz" - itt mire gondolsz?


A képzés így néz ki: alapképzés 3 év (viselkedéselemző végzettség, nem jó semmire, tovább kell tanulni!), mesterképzés 2 év (ez már szakirányos, tehát vannak specifikus dolgok, de a végén mindenki ugyanazt a diplomát kapja, ez már pszichológus végzettség), ezután jönnek a szakirányú továbbképzések (pl. valamilyen szakpszichológus - klinikai, tanácsadó stb.), majd vannak még erre ráépülő képzések (pl. a pszichoterapeuta vagy az igazságügyi szakpszichológus a klinikaira épül), és ezekkel párhuzamosan lehet módszerspecifikus képzéseket elvégezni (pl. autógén tréning, családterápia, pszichodráma, kognitív viselkedésterápia stb.). Leegyszerűsítve a módszerspecifikus képzések valamilyen eszközt adnak a kezedbe, amit alkalmazni tudsz a munkád során, míg a szakképzések megfelelő végzettséget, jogosítványt és elméleti hátteret biztosítanak bizonyos munkakörök betöltéséhez.

2017. ápr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Így utólag lehet hogy hülyeséget írtam, de arra gondoltam hogy ezzel sokan mennek reklám ügynökségekhez, hr... valamelyik oldalon olvastam javítsatok ki, csak nemtudtam magam kifejezni. Köszönöm válaszodat.
2017. ápr. 23. 23:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Sokan mennek, mert nehéz pszichológusként elhelyezkedni (tömegszakma lett), és HR-snek felveszik. Ez nem jó pont, mert annak bárki elmehet szinte...
2017. máj. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!