Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megérné így...

Szerintetek megérné így tanulni egyetemen? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hát sajnos elég összetett problémám van... Kevesebb mint két hét, és érettségizek. Na nem is ezzel van a probléma, a jelentkezésemmel sincs probléma. Elsőnek jogi asszisztens felsőfokú szakképesítésre jelentkezem. Ezalatt a két év alatt nyelvvizsgám lesz (még idén), emelt angol és emelt töri érettségi. Ezeket számolva, illetve az eredményeimet, minden mást együttvéve akkor is maximum 438 pontom lesz két év múlva.


A dilemma az, hogy nagyon szeretnék Nemzetközi Tanulmányokra jelentkezni, mégpedig a Pázmányra. Ebbe ugye bele is számítják valamilyen szinten a megszerzett jogi ismereteimet is. Mindenképp az Európai Unióval, és a joggal szeretnék foglalkozni, csak kicsit elkeseredtem, hogy 2016-ban a Pázmányra 470 ponttól volt állami finanszírozásra felvétel...

Aztán így nem tudom, hogy megérné-e a fáradtságot. Azt is megcsinálhatnám, hogy nagyon jól tanulok, és időközben átvesznek államira, csak akkor is ott van az, hogy a diákhitelem továbbra is jön félévente.


Nem szeretnék bunkó, vagy kioktató hozzászólásokat látni, én véleményeket szeretnék kapni! :( Elég sokat dilemmáztam, a jogról is lebeszéltek a tanáraim, mikor nézegettem anno emelt töri alatt a jogi dolgokat, nem indítottak jogi felsőoktatásit. De most újra indítanak, és ezt egyfajta isteni sugallatnak vélem... Másfél éve akartam ezt. Akkor megérné a Nemzetközi Tanulmányok is? :(


Köszönöm szépen előre a válaszokat.


Üdv:

Egy aggódó diáklány



2017. ápr. 23. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én Nt-re járok, szerintem kevesebb ennél feleslegesebb dolog van a világon. Érdekes, szép és jó, de ennyi. Ha adok neked egy olvasmány listát simán elsajátítod ezt otthon is rövidebb idő alatt. Egy jog akár még diákhitel 2-ből sokkal jobban megéri. Onnan a későbbiekben simán szakosodhatsz nemzetközi jogra, emberi jogokra vagy egyéb ilyen nemzetközi szervezetes dolgokra, ha ez érdekel.
2017. ápr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A jog jobban megéri szerintem is. És két év alatt lehet, hogy összehozol két 90+ százalékos emeltet a felvételi tárgyakból, meg attól függően, hogy milyen tanuló vagy, ha meghúzod ezt az érettségit, egész reálisan felmehetsz magasra. De az se katasztrófa, ha önköltségesen kezded el.
2017. ápr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ment mindkettőtöknek a zöld mancs, köszönöm szépen!

Úgy vagyok már vele, hogy vegyenek fel jogi asszisztensre, aztán majd a két év alatt eldől.... :) Szuperek vagytok!

2017. ápr. 25. 17:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak annyit akartam hozzá tenni, hogy sajnos azt tapasztalom, hogy államira van átjárás, de nem nagyon vesznek át embereket költségesről, ezért ha államin szeretnél tanulni, akkor oda érettségivel van reális esélyed és tudom, hogy nagyon magasak a ponthatárok sajnos, de egy pici szerencsével, kitartással és akarattal szerintem meg lehet csinálni. Arról nem is beszélve, hogy államiról nehezebb kikerülni. És nekem van elég sok ismerősöm, aki jogot tanul, joggal foglalkozik és a legtöbben azt mondják, hogy az öt éves jogi képzés jobban megér, mint bármi más ezen a területen. Meg még van egy kis kapu az igazgatásügyi igazgatás a Pázmányon, ha azt elvégzed, akkor megkapod a Bsc diplomád és a tárgyaid egy részét elfogadják jogon, így öt év helyett 3-4 év alatt megcsinálhatod a jogot. És tudom, hogy a három éves igazgatásügyi igazgatás képzés plusz a jog összességében hosszabb, mint csak a jog, de az sem elhanyagolható, hogy kapsz egy Bsc diplomát közben.
2017. jún. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!