Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire kell félni az érettsé...

Mennyire kell félni az érettségitől?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 28. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ hogy milyen erősségű iskolaba jártál , mennyire figyeltel órákon és hogy mi a cél
2017. ápr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Mindenkinek más célja van vele, de ha nagyjából tanulsz, reális elvárás magadtól egy kitűnő. :)
2017. ápr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem kell félni, nem harap. Ha becsületesen készülsz rá, akkor jó eséllyel sikerülni fog.
2017. ápr. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tanulni kell, nem félni
2017. ápr. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Ha nem tanulsz akkor sem kell félni... Középszinten a magyar meg a töri is egy sima szövegértés feladatnak felel meg, a matek olyan egyszerű, hogy egy hatodikos általános iskolás megírja minimum 50% fölé, az angol meg attól függ, hogy tudsz-e angolul. Ha csak gagyogsz valamit akkor is megvan simán, A2-B1 szintnek felel meg a középszint... Infó meg szóra sem érdemes, a közép úgy lett nekem 77%, hogy kb. a gépet be tudom kapcsolni meg el tudok indítani dolgokat. Ha emeltezel valamiből az már más, arra kell tényleg tanulni, de az is attól függ, hogy mi a cél. Egy emelt törin például tanulás nélkül is be lehet húzni egy 50%-ot minimum, ha figyeltél valamennyire az órákon. Nem kell tőle beszarni, mert nevetségesen egyszerű.
2017. ápr. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Angolbólol elorehozottat tettem kozepszinten, az 89% lett most matek magyar tori lesz meg biosz kemia emelt. Azert kerdeztem mert matek magyar torire egy percem sincs keszulni..
2017. ápr. 29. 18:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele, nem készültem semmit magyar-töri-matekra, de ötösek lettek. Szóbeli előtt a tételeket olvasd át, arra elég lesz az emeltek utáni idő, és valószínűleg minden működni fog. Hajrá. :)
2017. ápr. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Tényleg nem készültél semmit? Mi a titok? Függvénytábla, atlasz? Magyarra? Kicsit kifejtened kerlek?
2017. ápr. 30. 00:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is tavaly érettségiztem 2 emeltből, szintén előrehozott angollal.


Hát a 2 emeltre sokat készültem, azon nincs mit szépíteni :D Azok azért nehezebbek, de ha készültél tisztességesen akkor nem kell azoktól se félni.


A magyar, matek és a töri közép érettségim is 5-ös lett.


A magyartól nem kell félni, az szövegértés. Az írásbeli egy percet nem kell készülni, szóbelire a tételek meg ráérnek az emeltek után. Így bőven meg lesz az ötös.


A töri írásbeli első fele szövegértés, ha van egy minimális történelem tudásod azon nem kell aggódni, de ha jó jegyet szeretnél akkor azt mindenképp ajánlom hogy az előző éves esszéket átnézd, mert azért hasonlóak szoktak lenni, és ott nem árt ha azért tisztában vagy a "történettel", a konkrét adatokat úgy is ki lehet nézni az atlaszból.


A matek érettségi kettes-hármasra mindenképp vicc szint, viszont ha ötös a cél akkor azt ajánlom, hogy oldj pár előző éves feladatot,és amelyik témák nem fekszenek annyira azt gyakorold külön, a többit hagyjad.

2017. ápr. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Leginkább egyébként az, hogy jó passzban legyél, amikor megírod az írásbeliket. A töri szövegértés és az atlaszból megvan, ha előre elolvasod a tételeket szóbeliből, már akkor is van téma, amiről le tudsz írni pár mondatot, ha nem tanultál semmit sem a négy év alatt. A magyarnál csak a meglévő kompetenciáid számítanak, matekból pedig, hogy ott legyél fejben, és mindenre próbálj valamilyen megoldást találni. Ha nem megy a feladat, attól még lehet, hogy a részpontok háromnegyedét megkapod, ha jól indultál neki.
2017. ápr. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!