Sikerülhetne így?

Figyelt kérdés

Már csak egy hetem van az érettségiig és bizonyos okok miatt hülye voltam, és nem tanultam.

Szeretnék egyetemre menni programozói szakra. 1 hét alatt fellehetne készülni az írásbelire, hogy minimum hármast tudjak mindenből szerezni? A matek megy a legnehezebben, azt hogy tudnám minél könnyebben elsajátítani?


Előre is köszönöm!



2017. ápr. 30. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csinálj korábbi erettsegiket , ha látod,hogy valami nagyon nem megy benne akkor azt at tudod nézni részletesebben.
2017. ápr. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Viccen kívül, de mit szeretnél programozói szakon, amikor még egy sima matek érettsegitől is félsz, valamint állítod szerint nehezen megy?
2017. ápr. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ponthatár nem túl magas, bekerülhetsz, bent maradni már nem fogsz. A középsulis matek egy vicc az egyetemihez képest.
2017. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindenből hármas. Töri magyar angol nekem speciel csak kettes lett, mégis 30 ponttal a felvételi ponthatár felett voltam. Ami számít nálad az a matek és az infó. Hogy elég-e közép szintű érettségit tenned belőlük, az attól függ, hogy hova jelentkeztél (ha idén sehova, akkor jövőre a jelentkezésig még úgy is csinálhatsz emelt érettségit, ha kell).

Matek az viszont kelleni fog, nem is kicsit. Önerőből középiskolában minimum 3-as 4-es szintet teljesítened kell, hogy egyáltalán legyen esélyed az egyetemen.

Mateknál először érdemes lenne átnézni, hogy mi nem megy (pl. írj meg pár régebbi érettségi feladatsort). Utána, hogy mi a jó módszer, az már csak tőled függ. Lehet hogy elég átnézned pár példát és onnantól kezdve már érteni is fogod azt a feladattípust, de lehet hogy sokat kell gyakorolnod, míg már majdnem reflexszerűvé válik a megoldása (ez esetben én elgondolkodnék, hogy érdemes-e ilyen irányban továbbtanulni...).

2017. ápr. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az első félévben elég jól ment a matek, ötös voltam. Csak ugye jött egy nagy probléma, ami miatt elvesztettem a fejemet, és egyáltalán nem fektettem semmi időt a tanulásba.

Nagybátyám azt mondta, aki nemrég végezte el az állami vizsgát ötösre programozói infóból, hogy elég egy matek 3, infó 4.

Ez igaz?

2017. máj. 1. 14:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Tök mindegy hányast kapsz. Ha nem kened-vágod a matekot, akkor elég hamar kipotyogsz egyetemről.
2017. máj. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!