Szerintetek belevágjak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg másodéves vagyok a Bge-n, és turizmus-vendéglátást tanulok. Azonban ez mégsem annyira érdekel, illetve nem igazán tudom elképzelni magam öreg koromra, úgy hogy vendéglátásban dolgozom. Viszont mindenképpen befejezem az iskolát mivel államin vagyok és vannak külföldi lehetőségeim, azonban tervbe vettem, hogy esetlek..programozó szívesen lennék..mondjuk ahhoz fizikából, és informatikából kellene érettségiznem hogy meglegyenek a pontjaim államihoz.(Pázmány Péter mérnőkinformatikát nézegettem jobban) Ha valami érdekel szorgalmas tudok lenni, és mindenképpen fontos lenne, hogy jólkereső állásom legyen..az érettségimből mondjuk a matek lett a leggyengébb 64% középszinten..de akkor még bele sem gondoltam ebbe az irányba. Mi a véleményetek? Tudtok ajánlani könyveket esetleg? Úgy gondoltam, hogy elkezdek készülni aztán ha nem tetszik akkor abbahagyom és akkor legalább tudom, hogy ez nem nekem való...Normális válaszokat kérek, előre is köszönöm!

2017. máj. 2. 00:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Most akkor milyen külföldi lehetőségeid vannak? Vendéglátós?
2017. máj. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen vendéglátós, csak azért írtam hogy emiatt is befejezem a sulit, és a gyűjtött pénzből tandíjat is tudnék fizetni ha elfogy a 12 államilag támogatott félév.
2017. máj. 2. 21:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Külföldön nézz körül, hogy hol lehet mérnökinformatikát tanulni.
2017. máj. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Aztán gyere majd vissza ide, tök jó fizetésed lesz, ha külföldön végzel!
2017. máj. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézd meg a Holics: Fizika c. könyvet! Nem kell mindent értened, sőt :D

De ha tetszik és logikusanak találod, akkor olvasgasd (ne az egészet, attól elmegy az életkedved :D) :)

2017. máj. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Magyarországon szeretném elvégezni a képzést. És úgy döntöttem jövőre újra érettségizem matekból illetve fizikából is teszek érettségit. Utóbbiból lehet felsőfokút, attól függ hogyan haladok. De jövő szeptemberben már Pázmányos szeretnék lenni.
2017. máj. 18. 15:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Szóval el akarod venni az államilag támogatott helyet egy olyantól, aki ennek az országnak az érdekében akarja képezni magát, aztán lelépni, ahelyett, hogy ott képeztetnéd magad az állam pénzén, ahol majd hasznot akarsz hajtani az államnak azzal, hogy ott élsz, oda fizetsz adót?
2017. máj. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem, ha elvégezném a mérnök informatikus szakot itthon maradnék, csakis a szakmai gyakorlatot tölteném kint, de alapvetően Magyarországon szeretnék dolgozni. A külföldi lehetőséget arra írtam hogy ha vendéglátásban maradnék, akkor külföldön vállalnék munkát, de mérnökivel itthon is eleget keresnék egy megfelelő életszínvonalhoz.
2017. máj. 18. 21:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így jól hangzik. Sok sikert!
2017. máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. máj. 18. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!