Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Színészkedés tanulása gimi után?

Színészkedés tanulása gimi után?

Figyelt kérdés
Jelenleg 9.-es vagyok egy emelt matek szakos osztályban. Sajnos későn döbbentem rá hogy engem nagyon is vonz a szinészkedés. Ugen át tudnék menni egy színeszet szakos osztalyba is ami egy masik suliban van csak a mostani osztályomat nagxon megszerettem, és nem igazán szeretnék átkerülni egy másik osztalyközösségbe. Tehát az lenne a kérdésem hogy szerintetek a gimi elvegzése után is lenne időm elkezdeni a szinészkedés tanulását? (Bocsi ha ekezet nélkül írtam csak sietnem kellett)

2017. máj. 4. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem, minimum színjátszókör gimitől, úgy esetleg van esélyed valami rosszabb helyre bejutni, de a Színművről ne is álmodj, mert protkciós
2017. máj. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tévedés: A színművészeti nem feltétlenül protekcióra épül.

Vannak, akiket a felvételiztetők tehetségesnek tartanak, fel is vennék őket, viszont van, hogy 1-3-5 évre várólistára teszik őket, mert csak nagyon kevés ember fér bele egy évfolyamba.

Így egy szériában már szinte kívülről fújják, hogy kiket vegyenek fel.

Egyik ismerősöm egészen a 3. fordulóig jutott a vizsgán.

Neki pl. azt mondták, hogy azért nem veszik fel idén, mert túl fiatal.

Nos, akkor gondolhatjátok, hogy nem épp hogy 18 éves instabil gyerekeket akarnak felvenni oda.


És egyébként nem Szentírás, hogy csak akkor lehetsz színész, ha Színművészeti Egyetemen tanulsz.

Az én egyik rokonomnak pl. tanár végzettsége volt, nem végzett még OKJ-s színitanodát sem, mégis a mai napig rendszeresen játszik a színházban és fiatalabb korában még egy televíziós sorozatban is játszott.


Fiatal vagy! Rajtad a világ szeme! A legegyszerűbb dolog a színészkedés elkezdéséhez, hogy regisztrálsz egy vagy több reklám-, filmes ügynökséghez. Itt tényleg bármilyen lehetsz. Könnyen meglehet, hogy egy reklámfilmben, kisfilmben pont olyan karaktert keresnek, amilyen te is vagy. Pl. az Oscar díjas Mindenki film szereplői is a Facebox ügynökségből kerültek ki.


De érettségi után jelentkezhetsz OKJ-s színitanodákba is.

2017. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!