Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki a Miskolci Egyetemre jár...

Aki a Miskolci Egyetemre jár Gazdálkodás és menedzsment szakra levelezön, az segítene pár dologban? Hány tantárgy van egy fél évben átlagosan? Amik az Egyetem oldalán vannak órarendek, azokhoz kell még választott tárgyat felvenni?

Figyelt kérdés

Meddig vannak matekhoz kapcsolódó tantárgyak? - Mennyire èrdekesek az órák? Lehet órán tanulni belölük, vagy száraz, magolós többnyire? - Sok beadandó van ezen a szakon?


Koszonom a valaszokat!



2017. máj. 10. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én ugyan nem levelezőre, hanem alapképzésre járok, de hátha tudok segíteni. Egy félévben 30 kreditet szoktak felvenni, Az órarend is ez alapján fel elkészítve. Nyilván fel lehet venni kevesebbet vagy többet is, ahogy te szeretnéd.

Szinte minden félévben van matekos tárgy, van amikor kevesebb van amikor több, de sok olyan tárgy van ami csak elméleti.

Mintatantervet találsz a gtk honlapján minden szakhoz, ott le van írva minden tárgy amit teljesíteni kell, a választhatók is fel vannak tüntetve, illetve, hogy melyik félévben ajánlatos felvenni.

2017. máj. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Talaltam orarendet a mostani tanuloknak,azt nem tudtam hogy azt kell neznem,annyi lesz ha az ajanlottat szeretnem? Kevesebbet es tobbet sem szeretnek. Megnezem hogy megy,mit birok es max utana. Nincs a csoportodban olyan akinek pici babaja van?
2017. máj. 18. 22:01
 3/6 A kérdező kommentje:
Tenyleg! Mennyi beadandot kernek? A tantargyak tobbsege ,ami elmeleti, azokat eleg olvasgatni es fel tudsz ugy keszulni,vagy be kell magolni a tobbseget?
2017. máj. 18. 22:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy alapképzést írtam, de nappalit akartam helyette. Persze alapképzés nappalin.

Én ebben a félévben végzek, úgyhogy van ami már változhatott az első pár félévben. Ha jól emlékszem tőlünk kb 3 tárgy volt beadandós, de lehet, h a levelezőn több van amit ki lehet váltani. Az én tapasztalatom az, hogy azért olvasgatni kevés az anyagot a vizsgákra, de mindenkinek más tanulási módszerek vállnak be. Sajnos sokszor a gyakorlati tárgyaknak is van elméleti számonkérése, viszont a levelezőn kevesebbet kérhetnek mint tőlünk.

Szívesen segítek ha szükséged lesz rá, írj rám nyugodtan privátban. Esetleg ha van anyagom azt is szívesen küldök, bár nem tudom, hogy a levelezősöket mennyiben segítik tananyagokkal.

2017. máj. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt örömmel elfogadnàm! Amint elkezdem a sulit,beszélünk errol! Ès amint van kèrdèsem, hozzád fordulnèk akkor,persze ha nem okoz gondot. Köszönöm elöre is! 😊
2017. jún. 13. 20:11
 6/6 anonim válasza:

Sziasztok! Engem felvettek levelezőre, így érdekelne pár dolog.

Milyen könyveket érdemes megvenni, amiből tényleg fogunk is tanulni, vagy hosszútávon is hasznát vesszük? Az egyetemi könyvesbolti jegyzetekből van, amit érdemes/kell?

Valamint... lesz 0.zh ? (Korábban a DE műszaki karára jártam, ott volt matek-fizika felmérő). Számítsunk hasonlóra?

Kedves kérdező, te is kezdesz szeptemberben? :)

2017. júl. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!