Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány év a fősuli? Ha tanár...

Hány év a fősuli? Ha tanár akarok lenni csak olyan suliba menjek vagy nem számít? És csak kíváncsiságból kérdezem hogy a Dr elnevezést ki kapja, melyik szak után? Még csak most fejeztem be a középiskolát, egyenlőre érettségire megyek.

Figyelt kérdés
De már nagyon szeretnék dolgozni:( még lenne néhány kérdésem, esetleg valakinek írhatnák?:( mindent egyszerre szeretnék sajnos megvalósítani :(
2017. máj. 12. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég nagy káosz van a fejedben. A felső oktatás 3-4 vagy 6 év, attól függ, hogy alap vagy osztatlan. Kifejezetten a Dr előtagot az orvosok és a jogászok kapják meg, de vannak doktori képzések(phd), amit más (szerintem)tudományos szakoknál is meg lehet csinálni msc után.


Tanár csak úgy lehetsz, ha a tanárképzőbe jelentkezel. Esetleg vannak szakoktatók(én csak az eü pályán ismerem ezt a dörgést) és ott pl elvégzel egy alapképzést és van olyan msc, hogy eü szakoktató vagy mi. Azzal is lehet tanítani.


Dolgozni meg leginkább levelező képzés keretében tudsz. Nappalin sokkal nehezebb összeegyeztetni a kettőt.


Szerintem amíg nem tudod pontosan, hogy mit akarsz, addig dolgozz 1-2 évet láss világot és közben kialakul, hogy mit szeretnél. Nem fog összedőlni a világ, ha nem most mész továbbtanulni, hanem 2-3 év múlva.


Én is 4 évvel az érettségi után kezdtem bele és egyáltalán nem bántam meg. Előtte okj-ztam és mikor azt befejeztem elkezdtem dolgozni és munka mellett csinálom a bsc-t.

2017. máj. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen van igaza az elsőnek.

Alapból a FOSZ az 2 éves, de nincs diploma.

BSc 3 éves, utána 2 év MSc, meg Phd, ha akarod.

Osztatlan 5, vagy 6 éves.

Nem muszáj kifejezetten osztatlanra menned, ha tanár akarsz lenni, de érdemes.

2017. máj. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! 😚😚
2017. máj. 13. 21:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy tévedtem ide, de egyébként a 2. válaszolónak sincs teljesen igaza, mert a BSc lehet 3, 3 és fél, illetve 4 éves is. Éppígy szakonként eltérő az MSc félévszáma is. :D
2018. dec. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!