Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Szerintetek az SZTE pszichológia éri meg jobban, vagy ugyanez a szak Bécsben? Kérlek ne írjatok olyan kommenteket, hogy "mehetsz gyorsétterembe", régóta tudom, hogy ezt szeretném tanulni, elég sokat érdeklődtem a szakmában dolgozóktól is)

A nyelvtudásom természetesen megvan, felsőfokon beszélek németül és angolul, középfokon franciául,3 hónapot voltam cserediákként Németországban.

Illetve, ha külföldön szeretnék elhelyezkedni, mennyire h hátrány a magyar diploma, illetve a külföldi mennyire előny akár ott, akár itthon?

18L



2017. máj. 14. 16:49
 1/5 anonim válasza:
48%

Szia! :)


Szerintem mindenképpen Bécsben csináld a diplomát amennyiben van rá lehetőséged. Egy külföldi diplomával egyértelműen jobbak az elhelyezkedési lehetőségeid, akár Ausztriában, Németországban. Természetesen itthon is előnyt jelen a külföldi diploma, ez persze attól függ éppen hol pályázol meg egy állást.


Mivel a nyelvtudásod megvan, nem hiszem, hogy nehezebb lenne számodra Bécsben elvégezni, mint itthon. Szerintem csak pluszt kapsz egy osztrák diplomával, gyakorolhatod a nyelvet, kint nagyobb rálátást kapsz a dolgokra, gyakorlat-orientáltabb a képzés. A diploma megszerzése után pedig természetesen a fizetés sem mindegy, hogy itthon dolgozol x összegért, vagy Ausztriában a sokkal többszörösét keresed meg ugyanannyi munkával.

2017. máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Az a baj, hogy itthon ott a legjobb az elhelyezkedési esélyed, ahol kapcsolatokat építettél ki már az egyetem alatt. Ezért pont hogy nem előny a kinti diploma...
2017. máj. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm a válaszod

#2: igazából az sem biztos, hogy hazajönnék, sajnos csak nemrég kezdtem foglalkozni ezzel, nem kaptam észbe hamarabb, hogy hahó, februárig van időm, jövőre érettségi. Kint jobb a fizetés, más a mentalitás(ami nekem ugyanakkor nagyon fontos) ugyanakkor a mostani barátaim hiányoznának, na meg persze a családom...

2017. máj. 14. 18:21
 4/5 A kérdező kommentje:
Illetve szerintetek az "Universität Wien"-en DSD nyelvvizsgát elfogadnak? (C1)
2017. máj. 14. 19:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp Bécs
2017. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!