Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek egy OKJ Logisztika...

Szerintetek egy OKJ Logisztikai ügyintéző tanfolyam mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Egy 3-as-4-es érettségim van, szerintetek meg tudnék bírkozni egy ilyen képzéssel?
2017. máj. 14. 22:25
 1/9 anonim válasza:
100%
Hali! Én ilyen képzést csinálok, most Júniusban fogok végezni. 8 hónapos gyorstalpaló tanfolyam... Egyáltalán nem nehéz. Én 26%-os matek érettségivel vágtam neki, de nincs benne sok kihívás... A matek óra középiskolában szerintem jóval nehezebb... Osztás, szorzás, összeadás és kivonás plusz egy minimális gyök. Meg tételtanulás, mint érettségin, csak kevesebb :) Aki leérettségizett, az ezt is elvégzi. Sajnos ebből adódóan a képzés nem tűnik túl kecsegtetőnek elhelyezkedés szempontjából, de az osztálytársak és a tanár sokat mondják, hogy keresett, valaki dolgozik is már benne... Ha álláshirdetéseket megnézed, a logisztika dübörög, csak az a kérdés, hogy egy pályakezdő mire megy ezzel az OKJ-el... Ez egyelőre jó kérdés. Egyébként a log. Ügyintéző képzés megszűnt, mostantól log. És szállítmányozási ügyintéző képzésre lehet csak jelentkezni. Ez talán picivel piacképesebb lesz, de hosszabb is. Úgy gondolom, hogy aki rátermett, az kitartó keresés után kaphat melót, sajnos én kicsit kitoltam magammal mert introvertáltként jelentkeztem az egyik legextrovertáktabb jellegű szakképzésre... Ha van kérdésed a tananyaggal kapcsolatban, arra szívesen válaszolok. Üdv.
2017. máj. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ja igen, azt elfelejtettem,hogy nyelv nagyon kell ehhez a szakmához... Egyelőre szünetel nekem, de minimum angolul folyékonyan szeretnék beszélni :)
2017. máj. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az indegennyelvvel nem lesz probláma, van egy középfokú nylevvizsgám és az emelt angol érettségim 5-ös lett.


Tényleg nehéz frissen végzettként állást találni ezzel a szakmával? Nem gondoltam, egy csomó állásajánlatot láttam az interneten... :'(.


Hát én is kissé introvertált vagyok, szerinted ez komolyabb probláma lehet ebben a szakmában?


Köszi a válaszod <3 :')

2017. máj. 15. 09:09
 4/9 anonim válasza:
Az első vagyok :) Mindenhol azt hallani, hogy a Felsőfokú végzettség a nyerő. Van is benne valami... Egy ilyen képzés nem ad túl Nagy rendszerszemléletet, elemzôi tudást... Ezért is inkább elônyként tûntetik fel, ha valaki okj-n elvégzi, mert sima érettséginél azért több... Én azt mondom, ha nincs más el kell végezni. Egy próbát megér. Amúgy persze, ez egy extrovertált munka. Folyamatos telefonálás, kapcsolattartás, problémamegoldás Nagy stressztûrés kell hozzá... Ezzel mindenképp számolni kell. Ha visszamehetnék AZ idôben én introvertáltként pénzügyet tanulnék....
2017. máj. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat, sokat segítettél! :D Lehet majd írok üzit :D
2017. máj. 15. 14:58
 6/9 anonim ***** válasza:

ÉN elvégeztem egy ilyet. Elég komolytalan. Így utólag belátva vicc az egész ,de ennyit is ér.

Semmit nem tanultam rá csak ami órán volt és 5-ös.

Viszont nem is lehet elhelyezkedni ,mert ahova keresnek logisztikust vagy főiskola/egyetemi végzettség vagy több éves tapasztalat.

Ha szerencséd van akkor van esélyed.

Neked simán menne szerintem ,azok alapján amit leírtál.

ÉN megpróbálom az egyetemen ezt a szakot ,de kétlem ,hogy meglesz az elegendő pontszám ugyanis nem gondoltam még annak idején a tovább tanulásra.

De arra jó volt ,hogy fölkeltette az érdeklődésem ezzel a szakmával kapcsolatban.

2017. jún. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Én írtam ehhez a kérdéshez, és privátban a többieknek. Az utolsónak igaza van. Sajnos ez a szomorú valóság.


Én megkaptam a bizonyítványt, de tényleg egy vicc az egész, nem találok egy állást, amit be lehetne tölteni vele.


A szüleim mondják, nem baj, örüljek, hogy megvan, elmegyek raktári segédmunkásnak, beleírom CV-be hogy van ilyen végzettségem, és majd később lehet feljebb fokoznak. Na ja...


Kezdjük ott, az ember nem azért végzi el, hogy 8 általános végzettséggel betölthető állást töltsön be. Meg miért fokoznának feljebb? Mi a garancia rá...? Kb. semmi. Szerintem munkahelyeken is vicc számba megy ez a végzettség.


Én még valamennyire bíztattam itt az embereket, de a maradék lelkesedésem is elszállt. Nem érdekel ki mit mond, hogy megy a logisztika, meg el lehet vele helyezkedni, ha én nem tudok... Állások így, ezzel a végzettséggel kilőve...


Talán egyetemi FOSZK-al el lehet érni valamit, ha az ember gyakornokoskodik végig alatta, és szerez tapasztalatot. Őszintén, szerintem ha nem diplomázik az ember, más lehetőség nincs. Nekem senki ne mondja, hogy egy emeltszintű 8 hónapos OKJ-val mekkora lehetőségek vannak... Kb. semmi. Pénzlehúzás... az megy.


Mindegy, keresek valami melót, és mellette autodidakta módon megtanulok programozni, a logisztikai ügyintéző OKJ meg nagy valószínűséggel megy a levesbe...

2017. júl. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A másik, amit mondani szeretnék, hogy tanuljatok a hibámból. Én elpazaroltam az időt, pénzt és energiát.


Senki ne higgye, hogy ilyen gyorstalpaló OKJ-kkel bármit is el lehet érni... Ezek csak a pénzlehúzásra és időpazarlásra vannak...


Ha valaki logisztikus szeretne lenni, vegye inkább a fáradtságot és menjen egyetemre! Ha nincs pénz gazdasági alapképzésre, akkor inkább foszk, és mellette gyakornokoskodás, és utána könnyebb lesz alapképzést is elvégezni akár.


24 évesen bánom, hogy elcsesztem mindent, nem vettem komolyan a dolgokat, reménykedtem eleve halott dolgokban...


Ha visszamehetnék az időben, ezerrel tolnám a matematikát, informatikát, megpróbálnék valami jó alapszakra bekerülni.


Mindenkinek sok sikert, és azt tanácsolom mérlegeljen, hogy mi éri meg és mi nem! Az idő pénz...

2017. júl. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok az egyetemhez sajna, ez a poszt is azért van mert az első félév után kibuktam (pontosabban már az első ZH-ra nem mentem be mert láttam hogy reménytelen a helyzet).
2017. júl. 27. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!