Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villanyszerelő vagy Automatika...

Orfeus kérdése:

Villanyszerelő vagy Automatikai Technikus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek melyiket lenne érdemes inkább elvégeznem? Nem kizárt hogy gépész vagy villamosmérnökire megyek utána, jelenleg is folyamatfejlesztő technikus vagyok elektronika iparban. A villanyszerelő 10 hónapos, erős áramhoz is hozzá tudnék nyúlni, és egy jó beugró szakma lehet ide-oda.

Automatikai technikus 2 éves, viszont csak gyenge áram, de az előny a PLC ami nagyon érdekel.


Villanyszerelőt ha megszerzem akkor karbi, ilyesmi irányban mozdulnék, aztán vagy egyetem vagy PLC programozó.


Automatikával pedig szintén hasonló irány.


Ti melyiket választanátok?



2017. máj. 15. 13:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Mindkettővel jól fogsz járni.Én most tanulok automatikán, valószínű utána megszerzem a villanyszerelőit is, mindkettő hiányszakma és pár év gyakorlat után már elég szép fizetéseket hozzád vághatnak. Ha mérnökire készülsz, akkor viszont az automatikával jobban jársz: 31(?) pluszpontot kapsz az egyetemi felvételin vele (villanyt nem veszik figyelembe) meg az elméleti részen(mikroelektronikák, PLC) nagyobb hangsúly van, emiatt talán nagyobb előny, mint ha az épületvillamossági gyakorlattal mennél tovább... :)
2017. máj. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!