Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 350 pontig milyen egyetemre...

350 pontig milyen egyetemre tudnék menni, amivel el fogok tudni helyezkedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőre érettségizem, és utolért a pánik.

Közel ötös tanuló vagyok, az érettségi tárgyakból egy négyesem van csak. Nyelvi tagozatos osztályba járok, angol, olasz és infó emelt óraszámmal.


Teljesen el vagyok keseredve. Tudom, hogy nem fogom olyan fényesen megírni az érettségimet, így olyan 330-maximum 350 pont körülszámolok, pesszimista is vagyok.


Ami érdekel,az a turisztika, de magasak is a ponthatárok, és nehéz is elhelyezkedni vele. Tetszik még a pszichológia, humán erőforrások is, de hasonló a helyzet itt is. Érdekel a cukrászat, fotózás, műköröm, fogtechnika, de ezek vagy mind okj-s képzések, és valljuk be, a mai világban jobb,h a van egy diplomája az embernek; vagy nehéz is lenne velük megélni(műkörmös).


Gondolkodtam gyerekekkel kapcsolatban, imádom őket, de nem lenne türelmem velük dolgozni. Sem óvodában, sem iskolában, mint tanárnő.


A vért nem bírom, szóval az orvosi dolgok azt hiszem nehezen jöhetnek szóba.


Írni szeretek nagyon, tudok is, bármiről, de a jelenlegi iskolámban, a jelenlegi tanárokkal egy emelt magyar érettségit nem szeretnék megkockáztatni.


Informatikából, olaszból és angolból is szeretnék érettségit tenni (nyelvekből emeltet azt hiszem).



Tudnátok nekem tanácsokat adni? Tapasztalatokat is várok, hogy ki hol tanul, tanult, és hol helyezkedett el vele.

Merre induljak el jövőre?


Előre is köszönöm!


18/L


2017. máj. 16. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
úgy őszintén, ha nincs konkrét célod, akkor nem ajánlom az egyetemet, mert csak megbánnád. Én egyetemet végeztem, de most OKJ-t is fogok csinálni, mert ott tanítják azt, ami valójában érdekel és a diplomámat valszeg sosem fogom használni. Ugyanerre a szakra járt az ismerősöm (bár azt hiszem 6 év alatt sem végezte még el), aki inkább műkörmzik helyette, rendes vállakozása van és telt ház van mindig nála ahogy a fb-on látom, szóval valszeg ő sem fogja használni ezt a diplomát. Inkább kezd el az okj-t, aztán ha konkrét célod lesz, akkor az egyetemet esetleg
2017. máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Valamilyen informatika szak (pl. programtervező informatika, mérnökinformatika). Alacsony a ponthatár, könnyű bekerülni (bentmaradni és elvégezni annál nehezebb :D), viszont könnyen el lehet vele helyezkedni (főleg ha jó vagy benne). Habár az írásodból úgy jön le, hogy inkább humán beállítottságú vagy. Esetleg valamilyen nyelvszak? (anglisztika) Tolmács, fordító?


Viszont én azt tanácsolnám, hogy ne az elhelyezkedést tedd a priorítási sor elejére. Azt tanuld, amit szeretsz csinálni, mert egyébként szenvedés lesz végigcsinálni az egyetemet és utána még napi 8 órába azzal foglalkozni.

2017. máj. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki pontozgat lefelé mindenkit, de befejezheti.

Köszönöm mindkét választ.


Érdekel az informatika és a számítógép világa is, de nem tudom, hogy mennyire menne egy ilyen infós suli.

Programozásból például minden jegyem elégtelen volt. A többi anyagrésszel jól megvagyok.

De úgy, hogy a matek nem az erősségem, nem tudom, mennyire bírnék egy infós szakot.

Érdekelne, de ha kicsapnak, akkor felesleges belevágni.


okj-s tanfolyamot mindenképpen szeretnék elvégezni, de emellé én szükségesnek érzek egy diplomát is.

2017. máj. 16. 20:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát én csak saját tapasztalatot tudok írni, idén érettségizem, és végük is biosz-kémiával, de hosszú út vezetett idáig.

Felsőben a kémiát szerettem, tudós akartam lenni. Utána a művészeteket (zenéltem sok évig, három hangszeren), szerettem, de nem voltam kiemelkedő tehetség. Utána jöttek az idegennyelvek, hobbiból tanulgattam őket, szeretem nagyon, de ez se lett a továbbtanulás iránya,

Gondolkoztam ógörög nyelven és teológián, de ez is egy év alatt kifújt,

Jártam magyar és média fakultációra, mindegyiket szeretem és érdekel, érdekel az újságírás, aktív színjátszó vagyok és szónokversenyre küldtek

Ááám, erre kitaláltam hogy biosz-kémia gyógyszerész karra adom be.


Több okom is volt. Egyrészt mindenki azt mondta hogy miből nem fogok tudni megélni. Másrészt azt is mondták, hogy szeressem amit választok.

Én szerencsés vagyok mert mindegyiket szeretem és érdekel, de ezt tudom mondani neked is: ha már a gimiben szenvedsz a tárgytól akkor ne válaszd továbbtanulásra (esetedben talán az infót és a matekot ne, amennyire leírtad, de ez még változhat).

Én úgy döntöttem, hogy a humán és művészeti tárgyakat megtartom hobbinak.

Te is csinálhatod ezt, de ettől függetlenül azt is szeresd amit tanulni vagy csinálni fogsz, máshogy nem érdemes.


Sok sikert! :)

2017. máj. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
1. válaszoló vagyok: Én biológus vagyok. De én most fogok szoftverfejlesztő okj-t csináélni, mert mindenképp ilyen téren akarok dogozni, ehhez értek. Az egyetemet csak azért nem bánom, mert az volt életem legjobb időszaka a bulik és barátok miatt, de egyébként bárcska mást tanultam volna
2017. máj. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az informatikában sok minden rejlik és nem elég telített. Hálózatépítő alig van...

Viszont ha nem a világod, mert info oke, de ez lehet nem fog bejonni.. tanari? nyelvtanar? angol olasz biztos jo de mondjuk angol info?

az elte-t nem ajanlom... nem akkora a szinvonal mint kintrol tunik :) szervezetlek es nem ad nagyon jo alapokat.. szemely szerint az SZTE-t tudnam ajanlani.. a pedagogus kepzes messze itt a legjobb az orszagban (itt van halozatepito is)

irj mindenkepp mire jutottal! erdekel :)

- egy szocpedes

2017. máj. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!