Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogosan érzem ezt igazságtalan...

Jogosan érzem ezt igazságtalannak, hogy nem vesznek fel soron kivül egyetemre? Többit lent!

Figyelt kérdés

Rendelkezem vállalkozási mérlegképes könyvelői végzettséggel és IFRS mérlegképes könyvelővel, illetve úton van az államháztartási mérlegképes könyvelő és egy ellenőrzési szakelőadő végzettség.


Felhívtam a tanulmányi osztályt azt mondták az alapján nem vesznek fel, hanem csak alappontszám alapján és ha majd felvettek pontszám alapján, akkor majd beszámítják és kapok kreditet meg bizonyos előadások alól felmentést.


Ezen kicsit kiakadtam, mert véleményem szerint kicsit több közőm van szakmailag már a dolgokhoz meg a pénzügy-számvitelhez, mint egy olyannak, aki meg ír jóra az emelt szintű matematika vizsgát. ANe értsétek félre tudom, hogy nehéz én is próbáltam kétszer is, de sosem sikerült elérnem az államilag támogatott 1. 456, 2.466 pontot.


Lehet mindenki hülyének fog nézni, de ez az igazság. Elégé elvagyok keseredve.



2017. máj. 18. 22:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen a felvételi eljárás, nem nagyon tudsz ezzel mit kezdeni.. el kell érni a felvételi pontszámot, anélkül nem vesznek fel sehová, akármennyire értesz hozzá...
2017. máj. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Akkor jelentkezz fizetősre. Ott a diákhitel. Ha meg ennyire penge vagy, akkor simán vissza fogod tudni fizetni.
2017. máj. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Mindenféle könyvelői végzettséggel ennyire nem tudod elfogadni, hogy törvények mentén zajlik a felvételi eljárás, és te sem vagy kivétel? Ez így elég érdekes nekem... Hogy tudsz/tudnál így könyvelni? Ott is mindenféle jogszabályokat betartva kell a dolgodat végezni, nem?
2017. máj. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Másnak meg más végzettsége van, és azt sem veszik figyelembe. Ez egy rendszer, ha mindenkivel kivételt tennének, nem működne. Más eléri a pontot, te nem. Ők bejutnak, te nem. Van egy követelmény, aminek bizony meg kell feleni...
2017. máj. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

"mert véleményem szerint kicsit több közőm van szakmailag már a dolgokhoz meg a pénzügy-számvitelhez, mint egy olyannak, aki meg ír jóra az emelt szintű matematika vizsgát."


Ha ilyen ász vagy, akkor nem lehet gond a felvételi pontszám elérésével. Sok sikert!

2017. máj. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

"véleményem szerint kicsit több közőm van szakmailag már a dolgokhoz meg a pénzügy-számvitelhez, mint egy olyannak, aki meg ír jóra az emelt szintű matematika vizsgát. "


Még jó hogy nem az alapján kerülnek be a hallgatók, hogy ki mennyire ért MÁR a szakhoz. Azért vannak ott hogy megtanulják a pénzügy-számvitelt, nem is értem hogy miért kéne felvenniük csak azért mert már van hozzá közöd. Közgazdasági suliból mentem psz-re mérlegképes tanfolyam után, de eszembe se jutott hogy akkor bekuncsorgom magam csak mert már van hozzá közöm. A másik hogy ha nincs államira elég pontod ott a diákhitel vagy vidéken még olcsóbb is a képzés. De én pl emelt angollal jutottam be államira, nem feltétlen matek emelt kell. Szóval jah, nem jogosan akadtál ki amiért nem kivételeztek veled.

2017. máj. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Penzugy szamvitelen ket felevig van matek is, operaciokutatas es hasonlo szepsegek, ezekhez nem art a jo matek, azert kerik az emelt matekot. Vegulis csak egyetem
2017. máj. 19. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Szép lenne, ha a százfős évfolyamból harmincan a soron kívül felvett OKJ-sok lennének, akik ugyan nem teljesítették a felvételi követelményeket, de "már eleve jobban értenek a szakmához". Aztán a csóri gimnazista hogy képzeli, hogy jelentkezni akar. Na ez lenne nagyon igazságtalan, hiszen csak meghatározott férőhelyre van támogatás, olyan felvételizőket szorítanál ki, akik veled ellentétben képesek lennének elég pontot elérni. Az, hogy most értsen valaki a pénzügy-számvitelhez pedig baromira nem elvárás, az alapoknak kell meglenniük, amire később építhetnek a képzés során.
2017. máj. 19. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Csakhogy a pénzügy-számvitel alapszak nem a tartozik-követel cifrán való megfogalmazásáról szól.

Nagyon komoly matematikai és statisztikai tudás kell hozzá, hogy komoly szinten (akár nagy bankoknál) tudj munkát végezni.

2017. máj. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
A törvény az törvény. El kell érni a pontszámot, és utána tudod kezdeni. Sok sikert!
2017. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!