Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbképzési és önfenntartási...

Továbbképzési és önfenntartási lehetőségek érdekelnének?

Figyelt kérdés

Kezdjem az elejéről, Erdélyi vagyok és hamarosan államvizsgázni fogok egy itteni egyetemen.

Azon gondolkozom, hogy a a mesteri képzést Budapesten folytassam majd.

Szoftwerfejlesztő mérnökit végzek itt, és ezzel szeretném folytatni is, de nem tudom hol, és azt sem igazán tudom, hogy mennek a dolgok arrafelé. Jól jönne néhány ötlet és infó arról hogy elfogadják az itteni diplomámat, hogy megy a beiratkozás, javasolt egyetemek, egyetemi költségek és minden más amit nem említettem mert vagy nem tudom vagy elfelejtettem leírni.

Aztán egy másik kérdés a szállás és önfenntartás volna.

Érdekelnének a kollégiumok és az albérletek is. Kb mennyibe kerül az önfenntartás, rezsi és más költségek.

Végül pedig munka lehetőség. Itt egy multinacionális cégnél dolgozom jelenleg mint junior programozó(kb két éve).

Az érdekelne, hogy mennyire nehéz a szakmában munkát szerezni ott és hogy

egy junior dev. fizetésből fedezni tudom majd a költségeket?

Igazából minden érdekelne, és úgy gondoltam, hogy a szituáció megértése érdekében egy kérdés alá sűrítek mindent.

A válaszokat köszi előre is.



2017. máj. 19. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha van két év tapasztalatod (és megy is) akkor szerintem Budapesten munkát találni fogsz könnyen.


Infós ismerőseim gyakornokoskodtak egyetem mellett egy évet, és így olyan 250-300 ezres nettó fizetést kaptak kezdésnek. Ami azért az évek múlásával nőtt tovább.


Többiben sajnos nem tudok segíteni.

2017. máj. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kösz a választ :)


Egy kis segítség kellene, hogy megértsem meddig van/volt a felvételi határidő és mik a követelmények. Ahogy olvastam a felvi-n a jelentkezési határidő már lejárt(ide pályázok: [link] Igazából nehőz keresni valamit ha nem ismerem a rendszert.

2017. máj. 20. 22:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Csinálj egy másik topicot, ahol már a kiírt kérdésben és a kulcsszavakban is szerepelnek a programozó, bme-vik stb szavak. Ezen így lehet átsiklottak, pedig népszerűek szoktak lenni ezek a témák.
2017. máj. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából, ahogy néztem, nem a munklehetőséggel volna probléma. a problémát a beiratkozás és annka folyamata jelenti, és minden más hivatalos irat.


Kösz mindent. Hamarosan írok másik kérdést.

2017. máj. 22. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!