Milyen egyetemre menjek? Imádom, kenem, vágom a matekot, többi lent:

Figyelt kérdés
10.es vagyok, Budapestre szeretnék menni egyetemre, nagyon jó vagyok matematikából, van felsőfokúm angolból, az ötödik tárgyamnak az informatikát gondoltam. Miket ajánlanátok, aminek nagy része matek és jól lehet vele keresni? U.i.: fizikát nem szeretem.

2017. máj. 23. 18:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Tokeletes belepo az ELTE prog infre!
2017. máj. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Mérnök (infós), pl.
2017. máj. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Én is valamilyen infós vagy esetleg közgazdasági irányba indulnék el a helyedben :) Mérnökinfó, gazdinfó, pénzügy és számvitel, nemzetközi gazdálkodás... Felvi.hu-n nézelődj a szakok között, biztos találsz olyat, ami megtetszik!
2017. máj. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Kb. úgy vagyok mint te. Én programtervezőre fogok menni, sajnos középsuliban elég retardált az infó oktatás, kb. kimerül az officeban és az elméleti magolásban. Egyetemen sok matek lesz, aztán utána nem éppen matekkal fogsz foglalkozni. Szerintem kicsit ásd bele magad a programozásba hátha megtetszik. Én mikor nekifogtam programozni egy kurzoros snaket csináltam c-ben :D. Annyiból (gondolom) látom már a "jéghegy csúcsát".
2017. máj. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
És esetleg ELTE alkmat vagy Corvinus elemző?
2017. máj. 23. 18:48
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Corvinus, de egyébként az deriválás, integrálás, határértékek is mennek vagy csak a középszintű matek? Ha megy emelt szinten és témyleg ilyen jó vagy belőle én a helyedben matematikusnak mennék. Ha azt elvégzed és hozzácsapsz még valamit tiéd a világ.
2017. máj. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

Jók azok a szakok, amiket írsz, de nem a legjobban fizetettek sajnos, illetve kevés ilyen pozíciót hirdetnek meg a cégek.

gazdinfoból mehetsz később informatikai mesterre is és gazdasági mesterre is. Ez se rossz választás.

2017. máj. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Megy az emelt is persze, országos versenyekre is járok.
2017. máj. 23. 19:37
 9/17 anonim ***** válasza:
19%

"Megy az emelt is persze, országos versenyekre is járok."


Amúgy én is :D, s fizikát én se bírom. Infót azért választottam/ajánlom mert jó pénzes szakterület. Statisztika/gazdaság téren gondolkozhatsz, de nem tudom mennyire lesz lehetőséged az emelt matematika tudásodat ott kibontakoztatni.

Infón meg rengeteg analízissel találkozol, szerintem az a legizgalmasabb része az egésznek :D.

Tanár gondolom te se akarsz lenni, én azt azért vetettem el mert magyarázni nem igen tudok.

2017. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
23%

π=3.14✓


Én bölcsészetre mennék.

2017. máj. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!