Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szak? (humán beállított...

Melyik szak? (humán beállítottság, részletesebben lent)

Figyelt kérdés

Bátyám nagyban érettségizik, közben engem azzal piszkálnak, hogy hol akarok továbbtanulni. (10.es vagyok)

Jó a szövegértésem, helyesírásom, töriből, magyarból, nyelvekből vagyok a legjobb.(Német&franciát tanulok suliba és különtanárnál angolt, német felsőfokúm és angol középfokúm már megvan)

Szüleim, tanáraim, barátaim mondják, hogy pszichológiára menjek, talán az empátia a legfőbb tulajdonságom. Gondolkodtam rajta, de sajnos nagyon tömeg/divatszakma és sok idő elvégezni...:(

A másik, amit nem tudok elfelejteni, az a lovasterápia. Kiskorom óta lovagolok, de azt mondják nem lehet elhelyezkedni, és ehhez ha jól tudom gyógypedagógiát is kell végezni, azaz 3+2 év a mesterrel együtt.

Gondolkodtam, hogy Németországban tanuljak, mert imádom a nyelvet és az országot is, el tudnám képzelni, hogy ott éljek. Általánosban nemzetiségi suliba jártam, de végül egy sima gimit választottam, mert nem bírtam a légkört. (Tanárok, osztálytársak...stb)

Fizetéssel közepesen magas elvárásiaim vannak, persze nem pénzt akarok használni felmosónak, de szeretnék állatokat tartani, jóval később családot alapítani, utazni...és nem hónapról hónapra élni, azon izgulni, hogy be tudom-e fizetni a rezsit.

A reál tárgyakkal elvagyok(nem a kettesre hajtok:D), de nem tudnám elképzelni, hogy ezekkel foglalkozzak egész életemben.

Előre köszönöm a válaszokat!

17/l



2017. máj. 24. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a pszichológia egy jó irány, ha ez érdekel. Az pedig külön jó, hogy tudnád valamihez kötni! Nekem van lovasterapeuta ismerősöm (igaz, ő közben edző is), ő könnyedén megél ebből és nagyon szereti a munkáját.

A külföld szintén klassz lehetőség. Németországban és Ausztriában is kitűnő egyetemek vannak, ha így döntesz. Ezzel viszont időben el kell kezdeni foglalkozni, mert a külföldi egyetemek sok esetben teljesen más határidőkkel és feltételekkel dolgoznak a felvételi procedúra során.


Jövőre választasz fakultációt, igaz? Mit szeretnél felvenni? :)

2017. máj. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
töri és német/magyar:) (pont holnapra kell leadni:D)
2017. máj. 24. 14:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Fordító, nyelvtanár.
2017. máj. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%
Hagyd ezt a sok hülyeséget, gyere mérnöknek.
2017. máj. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Ahogy elolvastam ezt rögtön arra gondoltam:

Hé egy lelkitárs❤ és egyben ugyanolyan problémával küzdő ember is...ezért muszáj volt írnom

Na szóval...

A pszihológusra én is gondoltam, de aztán rájöttem, hogy a lovasterapeuta mindig is az álmaim egyik legjobbja volt, így arra gondoltam ötvözhetném őket és gyógypedagógiát/gyógytornász szakon végeznék, amihez azt olvastam kell egy év pszihológia

És Németországban is gondolkodtam, de azt biztos forrásból tudom, hogy nagyon nehéz a felvételi, ezért a tervem a következő:

Felveszem a biológiafaktot, majd Debrecenbe megyek és ott (nem tudom a pontos nevét) kitanulom a szakmát és el is végzem, majd aztán mennék ki külföldre...

Szóval ha szeretnél beszélgethetünk erről, vagy tanáccsal láthatnánk el egymást..☺

17/L

2017. máj. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bocsánat Pszichológia * ( mindig kijavít a tabom)
2017. máj. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!