Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes egyetem alatt külföldö...

Érdemes egyetem alatt külföldön tanulni kis ideig?

Figyelt kérdés
Első éves joghallgató vagyok és vonz Franciaország, Olaszország és Anglia is (Párizs, Firenze, London)..szerintetek érdemes kint tanulni, vagy inkább tanuljam magyarul, ha már így sem egyszerű szak?
2017. máj. 24. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Fél évet szerintem megér pl Erasmussal kimenni valamerre. Az egyetlen hátránya, hogy csúszhatsz miatta, ha olyanok a ráépülések, de szerintem így is megéri. Önéletrajzba plusz és gyakorolhatod a nyelvet, de sok másban is fejlődsz közben. Tekintve hogy egy idegen országban kell boldogulnod azért a problémamegoldó kézségen sokat javít. Plusz sok új ismerősre tehetsz szert, ki tudja mikor jön még jól. Vannak ilyen előnyei is, de alapból egy életre szóló élményben lehet így részed. Szerintem ez is fontos része az egyetemnek, hogy tapasztalatot szerzel és nem csak folyton magolsz. Munka alatt már nehezebben lehet megoldani hogy bármilyen okból eltölts fél évet külföldön, könnyebb egyetem alatt kihasználni a lehetőséget.
2017. máj. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért 0% az első, szerintem igaza van, az Erasmus mindenképp megéri.
2017. máj. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Szerintem nagyon jó ötlet.Én ezt fogom tenni majd.Nyelvtanulási lehetőség is és sok tapasztalatot is szerezhetsz.
2017. máj. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Viszont nem túl nehèz más nyelven ez a szak?
2017. máj. 27. 18:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Általában a szabadon választható és kicsit inkább "töltelék" tárgyakat csinálják ilyenkor, főleg mivel nem tudnak olyan tárgyat kint tanulni ami a magyar jogra vonatkozna. Erasmusnál megvan hogy ha az adott szakon tanulsz melyik egyetemekre tudsz kimenni tanulni, mert a 2 egyetem között már ki van nagyjából találva, hogy milyen tárgyakat tudsz kint megcsinálni, hogy lehetőleg ne is csússz meg a tanulmányaiddal. Többnyire nem túl vészesek azok a tárgyak amiket erasmuson tanulsz. Filozófia, etika, pszichológia, jogtöri, kommunikáció, közgazdaságtan, statisztika, latin kb ilyen tárgyakra kell számítani. Szabadon választhatónak meg azt veszel fel amit akarsz. Plusz a számonkérés is sokkal lazább. Van ahol csak csoportmunka van és az órai teljesítményt értékelik+beadandót, vagy egy szimpla karikázós tesztet adnak. Kikapcsolódás lesz az itteni elvárásokhoz képest. :)
2017. máj. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. :)

Szóval akkor megéri kimenni :) és akkor nem lesz lemaradásom sem, ugye? Bár még utánaérdeklődök.

2017. máj. 27. 20:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Elméletben megoldható csúszás nélkül, de ez függ attól is milyenek a ráépülések az adott egyetemen. Lehet, hogy őszi szemeszterben gond nélkül tudsz menni de mondjuk tavaszi esetén csak csúszással. Az egyetemen tudnak ezzel kapcsolatban pontosabb infót adni, mert ez már több mindentől is függ.
2017. máj. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!