Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok, mi lenne érdemes?

Mit gondoltok, mi lenne érdemes?

Figyelt kérdés

Első sorban köszöntenék mindenkit aki ide téved a kérdésemhez, és előre megköszönném mindenkinek aki segítő szándékkal válaszol is. A trollokat meg megkérném, majd akkor jöjjenek ha már befagy a pokol.


Nos tehát a kérdésem egyszerű de mégis nagyon összetett lenne. Történelemben, angol nyelvben és földrajzban arányaiban jó vagyok, azonban nem tudom merre hova hány méter. Sok helyen olvasgattam már (fél felvi.hu-t végignéztem, rakat helyen olvasgattam) viszont nem jöttem rá, hogy hova érné meg elindulni, milyen szakirányba, ha esetleg felsőfokú angol nyelvvizsgát / emelt érettségit és emelt törit tudnék lerakni.


Na most amit érdemes tudni, hogy jelenleg 10. osztályos vagyok, épp fakultáció választás előtt állok. Ha matek vagy irodalom, hasonló faktra mennék, behalnék. Az egyetlen amin meg tudok élni az egy töri / angol fakt, ezeken tudnék teljesíteni de dunsztom sincs arról, hogy ha ezeket végig viszem és túlleszek az érettségin akkor merre tovább.


Nos így a történetem kusza hálóján túllépve összefoglalóan azt szeretném megkérdezni, hogy esetleg van-e tippetek merre tudnék elindulni később olyan szakirányban ahol ha azt a szakot elvégzem akár még normálisan el is tudnék helyezkedni megélhetés szempontjából, és nem egy diplomás közmunkás szerepet tudnék betölteni.


Még egyszer köszönöm azoknak a kitartó embereknek a válaszait, akik képesek voltak ezt a kisebb novellát végigolvasni. Azt értelmes válaszokat várom, köszönöm.



2017. máj. 25. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Turizmus, idegenforgalom szerintem:)) bár azt nem tudom milyen tantárgyak szükségesek hozzá. Egyébként valahol tuti hogy van OKJ-s turisztikai osztály. Ha nem találsz, Szombathelyen biztos hogy van...:)
2017. máj. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ment a zöld kéz :D
2017. máj. 26. 17:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet, hogy az anglisztika is jó lenne neked.
2017. máj. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nemzeti Közszolgálati Egyetem - nemzetközi igazgatás

(Ide magas a ponthatár) , biztonságpolitika (ide is)

Közig-szervező ( teljesíthetőbb a ponthatár). Olvass utánuk! ;)

2017. júl. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!