Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet eredményesen...

Hogyan lehet eredményesen készülni ÍRÁSBELI érettségire? TÖBBI LENT!

Figyelt kérdés
Az oké ,hogy szóbelire megvannak a tételek...De írásbelire hogyan?Gondolok törire és magyarra...
2017. máj. 25. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
A magyar írásbeli annyiból áll, hogy van egy szövegértés, meg vagy 2 db fogalmazás. Ezekhez bőven elég, ha átlagos szinten tudtad a magyart középsuliban. A töriben is sok szövegértéses feladat van, ráadásul ott lehet töriatlaszt használni. Szerintem a törinek is mennie kell, ha a 3-as szintet legalább hoztad középsuliban.
2017. máj. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy én 2 éve csináltam az érettségit, simán csak a tankönyveket olvasgattam írásbelire, meg előre elolvasgattam a kidolgozott tételeket szóbelire. Illetve visszanéztem (Oktatási Hivatal oldalán) a korábbi érettségi feladatsorokat, onnan gyakoroltam.
2017. máj. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Ötös vagyok mind a 2tantárgyból 10.-ben !Csak az zavar hogy nem lehet teljesen konkrétan tanulni írásbelire..tudom,tudom fogalmazást kell gyakorolni és novellát elemezni de nincs két egyforma novella se két egyforma elemzés míg szóbelin egy tétel nem változik csak meg kell tanulni :)
2017. máj. 25. 17:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Én elég sok tanártól tanultam, világéletemben a magyar és a töri volt a kedvencem. Jártam színházba, könyvbemutatókra stb...mert ez érdekelt mindig is és szinte csak 5-ösöket kaptam. Most érettségiztem, a magyart tök jónak éreztem, erre 55 százalék lett. Sosem kaptam még hármast a gimiben, meg előtte sem. Sajnos még nem láttam, mit hibáztam ekkorát. Lehet valamit félreértettem,vagy eltértem az elemzési szempontoktól, pedig nagyon sokat írtam és pont a kedvenc témáimról kellett. Szóval erre nem lehet készülni. Ne stresszelj rá úgy,ahogy én. Engem kb ötödik osztálytól ijeszgettek,hogy majd az érettségi...persze, hogy nagyon paráztam,már hónapokkal hamarabb elkezdtem félni miatta. El is rontottam, nagyon szomorú vagyok. Bár pont a magyar miatt nen aggódtam, azt hittem 80 százalék lesz. Szerintem ez szubjektív is, mert a javító tanár értékeli a szövegedet és a szövegértést leszámítva ennél a résznél ahány tanár,annyiféle mérce.
2017. máj. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!