Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatika képzés egyetemi...

Informatika képzés egyetemi szinten?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Jövő évben fogok leérettségizni, és szeretnék olyan egyetemre felvételizni, ahol informatikus szakot tartanak.

Bátyám anno az ELTE-re járt programozó matematikus (ma programtervező informatikus) szakon, és agyon dicsérte, így ő leginkább ezt ajánlotta, de néhány ismerősöm mondta, hogy az Óbudai Egyetemet (mérnökinformatikus szak) is érdemes lenne megpróbálni.

Utánanéztem ennek a két szaknak, és hát elég érdekes véleményeket hallottam róluk, főleg az előbbi programterv. informatikus szakról. Leginkább azt hallottam, hogy túl sok a matek (bár ezt bátyám is mondta), de ami inkább meglepett, hogy állításuk szerint az elmúlt években nagyon megromlott az oktatási színvonal.


Van esetleg személyes tapasztalatotok valamely szak iránt, vagy esetleg tudtok-e jobb képzést?


Köszönöm a válaszotokat.



2017. máj. 25. 23:20
 1/2 anonim ***** válasza:
19%
A legnívósabb ma a BME mérnökinfo képzése, de nem véletlenül, ugyanis ott a legmagasabb a követelmény, és vért kell izzadni ahhoz, hogy az ember elvégezze.
2017. máj. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az Óbudairól én is hallottam, hogy sok a matek.

Én Szegedre jártam programtervezőre, itt egy fokkal kevesebb volt a matek, viszont cserébe már első félévben bedobtak a mélyvízbe, és olyan programokat kellett írni, amiket ha már tanultál programozni valamennyire akkor is nehezen tudnál teljesíteni.

2017. máj. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!