Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudnám finanszírozni az...

Hogy tudnám finanszírozni az orvosi egyetemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 25 éves végzett főiskolás vagyok, közgazdász alapdiplomával, most csinálom a mesterképzést, amiből hátra van még úgy másfél év.


Tudom, hogy elég érdekes a kérdés, mert nagyon idős leszek mire szakosodással együtt valóban praktizálhatok, de régen is szerettem volna, de szinte esélyem se volt bekerülni orvosire olyan középiskolába jártam.


A tandíj tudom, hogy borzasztó drága, több mint 1 millió/félév, az alapképzés egy részét és most a mestert államilag támogatottan csináltam.


Most kiadok két lakást amiből a bevételem kb 250.000 Ft, emellett dolgozom a szakmámba de nagyon rossz fizetésért, nettó 186.000 + VBKJ.


Szerintetek, ha eljutok odaáig, hogy felvesznek az orvosira és nyilván nem államilag támogatottra, hogy tudnám kiokoskodni a tandíjat és megélhetésemet?


Orvosit természetesen csak nappalin lehet végezni, ezzel meg ugye a munkám ki is esik.


Van valami ötletek, vagy meglátásotok, azon kívül hogy irreálisan butaság az egész?


köszi


2017. máj. 28. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kockázatos. Ez tény. Külső segítséged nincs? Esetleg hitel?
2017. máj. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem szeretnélek elkeseríteni, de szerintem nagyon kevés esély van rá, hogy kifizesd. Ha nyersz a lottón, na az nem lenne rossz. Még gimis vagyok, de a szüleim már előre megmondták, ők nem tudják kifizetni nekem az egyetemet, szóval muszáj lesz államira mennem nekem is és a tesómnak is. Pedig átlagon felül élünk, rendes munkája van a szüleimnek és így sem. Arra is kell gondolni, hogy mire jönne vissza a pénz. Tényleg nem akarok negatív lenni, de én nem mernék belevágni ebben a helyzetben egy ilyen költséges dologba, de te tudod. Azért szorítok és sok sikert kívánok! ;)
2017. máj. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy gazdag férj, gazdag rokonok felkutatása vagy egy lottóötös tényleg nem lenne rossz. Viccet félretéve, jol értem, hogy azért még akadt állami féléved? be is tudnál kerülni államira? ebben az esetben pár félévet tudsz sporolni.


nyári munkára is szavaznék, lehetöleg külföldön, ha van rá lehetöséged. az a baj, hogy tanulmányi/szociális ösztöndijat sem fogsz igy kapni.


akartam javasolni a kreditbeszámitást, csökkentve ezzel a félévek számát, de nyilván ez csak akkor játszott volna, ha valami köze lenne a szakodnak az orvosihoz.


ami még eszembe jutott, hogy nálunk egy bizonyos átlag felett át lehet kerülni költségtéritésesröl államira. Nem tudom ez az orvosin is igy van-e, valamint érdemes lenne utánaérdeklödni, hogy mi számit olyan eredménynek, ami miatt átvesznek.

2017. máj. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Eddig ugye akkor van évi 3M tiszta bevételed (kivéve, ha adózol még ebből).


Most hol laksz?

Ha saját lakásban, akkor kiadod azt is, és koliba költözöl. (A maradékból úgysem tudnál fenntartani egy lakást.) Ha van 2 szoba, esetleg szerzel egy lakótársat.

Ha most koliban / szülőknél, akkor meg ha szűkösen is, de meg tudsz lenni. Legfeljebb egy kicsit keresel mellé vagy felveszel egy egészen kevés diákhitelt.

2017. máj. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Diakhitel 2

1 vagy 2%os a kamata es pontosan annyit kapsz mint a tandijad vagy kevesebbet (attol fugg mennyit tudsz vallalni onerobol)

Barmikor fizethetsz bele, kerhetsz kevesebbet stb

De hivatalosan a tanulmanyaid befejezese utan kell elkezdeni visszafizetned :)

2017. máj. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, iszonyú kockázatos, mert hat évig teljesen kiesel, de a fent írt hitelekkel + egyéb cuccokkal megoldható. Orvosi mellett nem fogsz tudni dolgozni, szóval ezt bele kell kalkulálni, ráadásul a felvételire készülés is egy vagy két évbe telhet. Szerintem ettől függetlenül vágj neki, a diákhitel 2 egy jó megoldás, mármint abban az értelemben, hogy szinte kizárt, hogy anyagilag ebből jól jöjj ki, de legalább azt tanulhatod, amit szeretnél. :)
2017. máj. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tényleg, szobatársam is diákhitelből finanszírozta az orvosit. Azért egy ilyen döntést jól meg kell gondolni, hatalmas összegről van szó.
2017. máj. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!