Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Faktválasztás? Továbbtanulási...

Faktválasztás? Továbbtanulási irány?

Figyelt kérdés

Szóval. Most vagyok 10.-es és ötletem sincs merre tanuljak tovább, vagy milyen faktot válasszak, ami igazából már eldőlt-sürgetett az idő így jobb híján bejelöltem egy matek-töri párost. Viszont egyáltalán nem vagyok biztos benne és ez a legrosszabb. Eddig ha jól emlékszem, mindig 5-ös voltam mindenből, és valahogy az összes tantárgy érdekel, de egyik sem annyira hogy kiemelkedjen a többi közül. Jópár osztálytársam már tudja mit akar vagy legalábbis van sejtése róla, én viszont tényleg rengeteget gondolkozom rajta, de nem jutok semmire... A matekot azért jelöltem meg mert nem volt vele bajom soha, és elég alap, sok helyre jó lehet, szóval... A töri érettségi tantárgy, bajom nem lehet belőle ha faktra megyek... De igazából tanácstalan vagyok. Nem tudom, hogy egyáltalán humán vagy reál beállítottságú vagyok(inkább mindkettő ha van ilyen) Rengetegszer átrágtam magam a szakokon, gondolkodtam gazdasági, társadalomtudományi vonalon, mostanában elkezdett érdekelni a kémia és a biosz is jobban... Ugyanakkor nem tartom elképzelhetetlennek az informatikát sem, mint lehetséges irányt...

Egyszerűen túl sok minden van, amit szívesen csinálnék, viszont egyikhez sincs elég elköteleződésem így, és egyre tanácstalanabb vagyok.

Márpedig minél hamarabb el szeretném dönteni, hogy mégis legyen valami irány, ne lődöngjek céltalanul a faktokon, ne pazaroljak időt, és energiát feleslegesen olyan dolgokra,amikkel végül nem kezdek semmit.

Tudom hogy nekem kéne eldöntenem, de már olyan confused vagyok hogy muszáj teljesen objektív véleményt hallanom szóval légyszí' segítsetek :D



2017. máj. 29. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos az a helyzet, hogy ezt tényleg senki nem döntheti el helyetted, úgysem tudnánk dönteni. Milyen munkát szeretnél? Pl. mi a fontosabb? A pénz? A kihívás? Hogy élvezd? Hogy segíts vele másokon? Hogy rugalmasak legyenek a munkaórák? Hogyan képzeled el a leendő hivatásod? Valamilyen kérdések mentén indulj el, aztán valami csak lesz. A matek töri valóban jó páros, közgázra például tökéletes. Ha már itt tartunk, mi a helyzet ezzel az iránnyal? El tudnád képzelni magad benne? Egyébként részvétem, tudom, milyen nehéz, és milyen idegesítő a sok nagyokos, aki csak dumál, de semmi segítséget nem ad. :) Én is sokat szenvedtem ezzel a kérdéssel, most úgy hiszem, megtaláltam a választ. Nekem az is segített, hogy a körülöttem lévőket, osztálytársakat, barátokat, egyetemistákat, a választáson már túlesetteket, felnőtteket kérdezgettem, hogy ők hogyan, mit szeretnek benne, mit nem, döntenének-e máshogy,stb. Nem állítom, hogy végül a válaszaik alapján döntöttem, de az biztos, hogy érdekesek voltak, és sokat tanultam belőlük. Sok sikert kívánok! És sok kitartást! (Szerintem alapvetően a reál-humán kérdés a legkönnyebb. Az elején én se tudtam, mert hát szerettem olvasni, meg a magyart, meg minden, de aztán alaposan belegondolva rájöttem, hogy ez nem nekem való, annak ellenére, hogy sok tanárom szerint bölcsésznek kéne mennem, de ők nem ismernek. És sajnos aki nem ismer, nem sokat segíthet.)
2017. máj. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem először nézd végig az okj-kat; és akkor másold át a Jegyzettömbbe és törölgesd ki azokat a szakokat , amiket nem érzel magadénak, esetleg próbálj ki egy pályaválasztási tesztet, hogy az mit ajánlana, esetleg horoszkóp, számmisztika, tenyérjóslás szerint is megnézheted, hogy mi jön ki, ha nagyon nincs más megoldás. Meg nézd meg az egyetemi szakokat, közülük is törölgetheted ki, ami nem a te világod, és úgy érzed, nem tudnád szívvel-lélekkel csinálni, nem tudnád elképzelni, hogy akár 40 évig azt csináld. De amúgy ami megvan okj-ben, van egyetemi szak is általában. Esetleg azt nézd meg, hogy miben a legjobb az átlagod, hátha érdemes lenne arra rágyúrni. Amúgy hát még ilyen, hogy inkább irodai, vagy olyan pakolászós, csomagolós, szerelős, szobafestős, felszolgálós, kocsivezetős munkát tudnál inkább elképzelni
2017. máj. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Matekfakt - az összes természettudományos,társadalomtudományos,informatikai,gazdasági képzéshez kelleni fog, jolly-joker.


Másodiknak egy nyelvet választanék, ha az angol jól megy akkor német/spanyol stb.

2017. máj. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Én biosz faktos akartam lenni, utána matek, végül a magyar fakton kötöttem ki. Általában az emberek nehezen tudják kitalálni mit is akarnak valójában, nálunk az osztályban sok példa volt erre. Voltak olyanok, akik otthagyták első év után a faktot és másikat vettek fel, ilyet is lehet, csak egy kicsit rá kell tanulni.


A matek az nehéz fakt, de egyetemen kevés az olyan hely ahova ne kéne. A töri viszonylag könnyűnek számít a faktok között (legalábbis én azt hallottam még mindenkitől).


Nincsen semmi baj azzal, ha még nem tudod, mit is akarsz. Nézegesd a felvi oldalát, és egyszer majd csak rájössz. Vagy nem. Én idén végzek, de még most se vagyok biztos benne, hogy jót választottam-e.


Egy jó tanács tapasztalatból merítve: csinálj meg előrehozottan egy idegennyelv és egy infó érettségit, mert akkor nem kell a rendes vizsgaidőszakban azzal bajlódnod. Most ráfordítasz egy kis időt, utána hatalmas könnyebbség lesz.


Sok szerencsét :)

2017. máj. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :)

Van már angol középszintű érettségim, előrehozott, jövőre talán megcélzom az emeltet...

Emellett tanulok németet, esetleg az lesz az 5. tárgy, és teszek egy középszintűt belőle,de még nem tudom...

Mindegy, itt a nyár, hogy filózzak ezen :D

2017. jún. 6. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!