Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén nem adtam le a felsőoktat...

Idén nem adtam le a felsőoktatási jelentkezésnél semmit, se viszont rájöttem hogy szeretnék egyetemre menni, így pótjelentkezést adok majd le, lehetséges?

Figyelt kérdés
Ha olyan szakra szeretnék menni,ahol kötelező egy emelt, viszont nekem nincs, akkor úgy hogy idén érettségiztem van lehetőségem arra a szakmai vizsgára amire a 2005-előttieknek van lehetőségük? (feltéve ha meghirdetik a szakot)

2017. jún. 1. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Pótjelentkezéssel bekerülhetsz egyetemre (de csak fizetős képzésre), viszont ha nincs emelted, akkor nem vesznek fel arra a szakra.
2017. jún. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
"Ha olyan szakra szeretnék menni,ahol kötelező egy emelt, viszont nekem nincs" - akkor ősszel tehetsz emelt érettségit az adott tárgyból és jelentkezhetsz a következő felvételi eljárás során. A felvételi követelményeknek meg kell felelni.
2017. jún. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!