Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen könyveket ajánlotok...

Milyen könyveket ajánlotok egy mérnökszakos hallgatónak, aki mélyebben meg szeretne ismerkedni a matematikával?

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem a matekot. Tanár szerettem volna lenni, csak egzisztenciai okok miatt nem annak mentem végül.

Viszont a matekot továbbra is szeretem, azonban itt a mérnök szakon nekem ez nagyon kevés.

Milyen szakirodalmat ajánlotok, ami érthetően magyaráz, mégis mélyebb szintjeit meg lehet ismerni eme tudománynak.

Előre is köszönöm a válaszaitokat.



2017. jún. 2. 23:34
 1/5 anonim válasza:
87%

Szia!


Én az ELTE-re járok, matek szakra. :) Szóval tudok ajánlani egy-két könyvet.


Kezdésnek a Thomas-féle Kalkulus könyveket, ezek a legalapabb dolgok.


Algebra: Bevezetés az algebrába (Kiss Emil)


Véges matek: Számítástudomány alapjai (Recski András)


Ha érdekel még, írj nyugodtan.


Ezek a legalapvetőbb dolgok, szóval órákig tudnám még sorolni, linkeket küldeni ilyesmi.

2017. jún. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Egzisztenciai okok miatt csak valami mérnök szakot választani nem elég :D

Abból is van 3-4 irányzat ami jól keres, a többi viszont nagyjából kuka ilyen szempontból. Kíváncsiságból kérdezem: Melyiket választottad?

2017. jún. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Bolyai sorozatot ajánlom differenciálszámításból és integrálszámításból.
2017. jún. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Vajon melyik egyetemre? Mert a Thomas-féle Kalkulusról azt írták 11 éve, hogy a BME a matematika alaptankönyvévé választotta - így azt már ismernie kell.

Viszont, szerintem ezek a matematikai szélrózsa minden irányába tudnak mutatni:

[link]

(ha BME-s a kérdező, akkor már csak lojalitásból is ezeket kell forgatnia. :) ) (bár az kétségtelen, hogy ezek tankönyvek, nem könnyen emészthető tudományos-népszerűsítő írások)

Valamint ajánlanám a szakmában csak Fazekas-nak hívott sorozat (Műszaki Matematikai Gyakorlatok) könyveit, némelyikében szinte több az elmélet, mint a gyakorlat.

2017. jún. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat. Amint lementek a vizsgák el is kezdem a tanulmányuzásukat.


Villamosmérnöknek. Családi vonal. Érdekel a szakma, nem azt mondtam, hogy csak a pénz miatt. Azonban a tanítás is érdekel, és valamilyen módon fogok rá lehetőséget találni.

Ezért is szeretném képezni magam. De most csak hobbinak lesz.


Nem a BME-re járok. A sok matek miatt vonzott, hogy oda menjek, de az egyéb dolgok elvették a kedvemet. Úgy érzem az a hely elsősorban nem csak a tudást hivatott átadni. A tanároknak vannak egyéb "örömei" is a tanításban arrafelé.

2017. jún. 3. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!