Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen jegyekkel hova mehetnék...

Ilyen jegyekkel hova mehetnék tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Jelenleg 6. osztályos vagyok,tudom még korai ilyet kérdezni,de ha megbírnám tartani ezeket a jegyeket hova menjek továbbtanulni?(Semmilyen szakra nem járok a jelenlegi iskolámban)


Angol:5

Ének:4,85

Etika:5

Informatika:5

Irodalom:4,68

Nyelvtan:4,63

Matek:4,89

Rajz:5

Természetismeret:4,5

Tesi:4,21

Töri:4,41


Nos tudom,hogy még nincs évvége,még nem zártak le.Jövőre nehezebb tantárgyak lesznek,de bízom,hogy sikerülni fog azokból is jól teljesíteni..Leginkább az angolt és a matekot szeretem.Ilyen téren is szeretnék majd továbbtanulni..Kompetenciám angolból 30/28 pontos Lett,szövegértés 91% a matek pedig 76%.Tudom korai de ha így haladnék mire lennék képes?Hozzáteszem lusta vagyok,ebben a tanévben nem tanultam semmit csak a verseket..Többit mind szünetbe:D.Előre is köszi:D


2017. jún. 6. 06:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Hmm... majdnem minden hatodikosnak ilyenek a jegyei...


Számít, hogy egy nehéz iskoláról van szó, vagy olyanról, ahol direkt osztogatják a jó jegyeket, hogy a szülők is boldogak legyenek, a gyereknek is legyen sikerélménye, és a sulinak a jóhíre csak növekedjen.


Ha a matek és az angol tetszik, akkor egyértelműen valami reálos osztály lenne a legjobb.

Matek-infó

2017. jún. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szinte bárhová mehetsz. Bár a továbbtanulásodba nagyrészt a központi írásbelid fog beleszámítani. Ennek ismeretében nem tudjuk megítélni objektíven a képességeidet.

Furcsálom, hogy a kompetencia mérés eredményét leírtad. Ezt csak jövő márciusra szokták kijavítani, de nálatok biztosan másként van.

2017. jún. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen,a tanárok kijavították külön.
2017. jún. 6. 16:03
 4/4 anonim ***** válasza:

A hatodikos jegyeid alapján nem lehet megmondani, hogy miben fogod megtalálni önmagad, milyen karriert szeretnél befutni, és mik az igényeid és erősségeid.

Esetleg mondjuk menj először gimnáziumba, ott válassz faktokat, járj különórákra, ahol kiderül, mihez van kedved.

A jegyek semmit sem érnek, csak 11-12-ben kell majd ráfeküdnöd azokra a tantárgyakra, amikből végül érettségizni (továbbtanulni) szeretnél.

Én egészen 10-ig dicséretes voltam matekból, pedig semmi közöm a tárgyhoz, Einstein ellenben 3x bukott matekból.

Ahelyett, hogy a jegyeid átlagát számolgatod, inkább bővítsd a tudásod, próbálj ki mindent, sportolj, zenélj, járj különórákra, amit csak megtehetsz, hogy végül azt választhasd, amit a legjobban szeretsz és jó vagy benne.

2017. jún. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!