Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettséginél mennyire szokott...

Érettséginél mennyire szokott beválni a fellebezés? Volt olyan aki anno fellebezett valamelyik vizsgatárgyból és ennek hatására adtak rá pluszpontokat?

Figyelt kérdés

Ma voltam betekintésen. Az emelt szintű történelmem 100-ból 71 pontos lett (az írásbeli). Összeségében nem egy rossz eredmény de úgy érzem, hogy (kissé) lelettem húzva, különösen az esszé résznél. A szaktanárom holnap lesz az iskolában, ő megígérte hogy segít nekem alaposan átnézni és ha úgy van akkor segít beadni egy fellebező nyilatkozatot.

Az érdekelne, hogy volt itt olyan akinek anno fellebezéssel sikerült még kicsikarni pár pluszpontot a dogájára? Általában ez mennyire szokot sikeres lenni, mennyi esély van erre?



2017. jún. 6. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Amennyiben korrekt a fellebezés, akkor megszokták adni, de nem sokra kell számítani. Kirívó az-az eset, amikor pár pontnál többet adnak.
2017. jún. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És ha az adott szaktanár adott tényekkel alátámasztva írja a fellebbezést akkor nagyobb az esély?
2017. jún. 6. 11:20
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
elég macerás az egész, és tényleg csak max 1-2 pontot adnak meg. Illetve akkor felülbírálják az egész érettségit, újra átnézik a feladatokat (egy vizsgáztató mondta), és lehet még rosszul is jössz ki belőle
2017. jún. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nekem a tanárok azt mondták hogy a jelenlegi eredménynél rosszabb már nem lehet. Vagy ennyi marad vagy több lesz kicsivel.
2017. jún. 6. 11:29
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
#4 Akkor nem mondtak igazat. Nálunk lett olyan, aki elvesztett egy pontot.
2017. jún. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
OMG
2017. jún. 6. 12:03
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Nekem 74% lett az emelt töri, esszenel a tanárom szerint az egyiknél fel lehetne lebbezni, de pont a pont vesztés kockázata miatt nem szeretnék,jobb így.:D Viszont egy feladatnal áthúzták ami a megoldókulcsban szerepel,ennél viszont érdemes fellebezni,hiszen 1,5 pont ami összeségében felviszi nekem 76%ra.
2017. jún. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly évfolyamtársam előrehozott emelt angol érettségit tett, ő 3-4 pontot tartott igazságtalannak. Megmutatta a tanárának, ő mondta, hogy szerinte érdemes lenne fellebbezni. Igaza lett, 3 pontot kapott.

De tényleg igaz, hogy akár kevesebb pontot is elérhetsz, bár ilyen példát személyesen még nem tapasztaltam ismerősi körben, de az érettségi tájékoztatón nekünk is mondta az igazgatóhelyettes, hogy akár rosszabbul is kijöhetünk a fellebbezésből, mert ahogy a harmadik is írta, átnézik ilyenkor az egész feladatot, tehát egy másik szaktanár újrajavítja, nem csak annyi, hogy azt nézik meg, ahol úgy érzed, jogtalanul vesztettél pontot.

2017. jún. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Pedig lehet kevesebb, mert az érintett részt egy másik tanár újra kijavítja.

Fellebbezni akkor lehet, ha a javító tanár eltért a kiadott útmutatótól. Ha tényleg kevesebbet adott, mint ami jár, akkor meg fogják adni. Ez nem szokás kérdése, minden fellebbezés egyedi eset.

2017. jún. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem emelt mateknál az egyik részfeladatomat elfelejtették kijavítani, mert olyan sorrendben oldottam meg őket, hogy a), c) és b) és a c)-re nem kaptam pontot, pedig tudtam, hogy hibátlan lett. Anélkül 92% lett volna, így viszont 96% lett. Az osztályból a többiek, akik szubjektív okok miatt fellebeztek, senki nem kapott pluszpontot.
2017. jún. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!