Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnöki alapszak mellé...

Vegyészmérnöki alapszak mellé milyen műszaki szakot érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés

Most fogok végezni vegyészmérnökként, folyamatmérnöki specializáción. Milyen műszaki szakot ajánlanátok? Engem mechatronikai mérnöki, villamosmérnöki, mérnök-info érdekelne főleg, automatika pl aminek a szakmába vágó részeit már tanultam. Melyik támogatná meg a mostani végzettségemet elhelyezkedés szempontjából, és azon belül milyen specializáció felé érdemes indulni? (gyógyszer/anyag/szénhidrogén-ipari nagyvállalatoknál mire van igény)


Kérem olyan mérnökök/szakemberek írjanak, akiknek tényleg van releváns tapasztalata! Köszönöm a válaszokat!



2017. jún. 6. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

BME gyógyszervegyész-mérnöki mester?

Új alapszakot elkezdeni szerintem fölösleges, viszont pl villany/mechatronika mesterre nem igazán jó a vegyészmérnök BSc.

2017. jún. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Gyakornokként lehúztam 1 évet gyógyszer multinál egyébként, és úgy látom jók a lehetőségek a továbbiakban stb, amit megbecsülhetnék, főleg hogy nem volt könnyű eljutni idáig. Csak valahogy mégsem ez érdekel. Így programozással, robotikával tennék próbát. Mivel a vegyipari folyamatok tökéletesen automatizáltak, így lehet spec tudásként eladni egy interjún hogy 2 oldalról ismerem a dolgokat?


De nyilván az lenne a normális döntés, amit írtál.

2017. jún. 7. 12:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem találkoztam még tökéletesen automatizált folyamattal... mindent lehet optimalizálni, ami sokesetben milliókat ér.


Kutatásban vagyok már két éve, eddig 3 intézet 4 csoportját támogattam szoftver és automatizálás oldalról. Mindenhol óriási hiány van data scientist, machine learning, computer vision, image processing és signal processing fejlesztőkből... Sok esetben egy hagyományos mérnök infós nem látja át, vagy idegenkedik a vegyi és bio vonaltól, ezért sokat ér egy ilyen határterületi szakember. Pázmányon végeztem bionika BSc sok proggal +infobionika MSc-t,


Kérdés, MI BSc talán ami a legjobb neked, a többi túl spec.

2017. jún. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Amiket írtál, azok a dolgok nagyon érdekelnek és olvasgattam a témában. Melyik része érdemesebb,

sw vagy hw? Engem hw kicsit jobban érdekel, de alapjában sw is, meg nem értek hozzá oly nagyon, hogy el tudjam dönteni.


Bionika BSc jó dolog, milyen lehetőségek vannak az iparban kreatívabb munkát végezni vele? Egykori csoporttársaid mit csinálnak így 2 év után?

2017. jún. 7. 21:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Személy szerint én nagyon jól jártam vele, mert a programozást megtanultam, sok matekos és neurbiosz-sejtbiosz alapot adott. MSc meg laza volt, végig dolgoztam már a szakmában. Most PhD-t kezdek közben pedig a cégemnél maradok fejlesztő-kutató mérnökként (nagyértékű mikroszkópok és biológiai kutatás emellett). Inkább szofvtert fejlesztünk, de a hw is érdekes. Főleg mikrokontrolleres mókákat a biokísérletekhez.


...de azóta annyi embert felvettek már Bionikára, hogy nem tudom mi lesz velük. Szerintem 90 emberből csak pár jut kutatás közelébe.

Dolgozni nem lehet mellette mert nagyon leköt, bár neked könnyebb lenne mint a MI az tuti. Nekem az nagyon kocka szak volt, jártam oda is 1 évet, de ez jobb volt.


Őszintén, én már nem kezdenék BSc-t a helyedben. túl általános bármelyik szak, és a munkában eltöltött 2 év alatt 1000x többet tanultam az óráknál.

Vagy egy könnyebb MSc-t végezz, vagy tanulgass magadtól SW fejlesztést... egy kis arduino meg hardvernek.

2017. jún. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és h mit csinálnak a többiek... nagyrészt PhD, vannak akik iparba mentek, vagy bioinformatikus céghez. Nincs még nagyon biotech ipar az a baj, és aki nem helyezkedik jól és nem dolgozik már nagyon keményen szakmai melókat az elejétől (mint én :D) annak lőttek.
2017. jún. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Szerintem csinálok valami "könnyű msc-t" mellette belefér MI bsc, arra koncentrálok majd, matek-fizika-gazdaság tárgyakat meg el tudom fogadtatni. Mire diplomám lesz csak 22 leszek, nem hinném hogy lekésnék valamiről ha új bsc-t kezdek. Aztán majd megint igyekszem gyakornokoskodni.

2017. jún. 9. 12:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Na szép munka! Igen fiatal vagy még, nyugodtan tanulj ha van állami féléved :) én is 23 évesen kezdtem ezt, azelőtt két szakmát is elvégeztem. Monjuk nézz utána, hogy hogy vannak most az állami félévek párhuzamosan, mert elég drágák a fizetős félévek.


Azt is tervezd bele, hogy lehet érdemes lesz PhD-zned is, ha MSc-t bevégzed. Akár lehet valami infós-kémiás-biológiás-hw-s dolog is. Pázmányon befogadják az ilyen témákat és elmélyülhetsz a témában. Most 140 nettó, majd két év után 180 nettó a fizu és ha szakmai melót is csinálsz mellette pl félállásban jól keresel.

Mint másik út MSc+BSc helyett akár MSc-> PhD


Kutatásban így lehet maradni, vagy később pályázni + külföldön is jó lehetőségei vannak egy postdocnak.

2017. jún. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!