Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudok átkerülni SZIE-rő...

Hogyan tudok átkerülni SZIE-ről BME-re?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik szeptemberben a Szent István egyetem biomérnöki szakán kezdek, mivel BME-n nem jelöltem meg a szakot. Mostmár tudom, hogy ezt szeretném tanulni és a BME-n gondolom jobb a képzés, így ott szeretnék majd végezni. Mi a teendő?

2017. jún. 6. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

2 lehetőséged van. Csúsztatsz 1 évet és jelebtkezel BMEre.

Vagy elkezdes a SZIE-n, és 1 év után talán át tudsz jelentkezni, valószínűleg fizetősre.Itt legalább a tárgyaid nagyrészét el tudnád fogadtatni.

Amúgy én élelmiszermérnökire járok, egy csomó közös óránk van a biomosokkal, és nem egy leányálom... Szerintem semmivel nem könnyebb mint a BME..

2017. jún. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem amiatt hogy könnyebb lenne, csak sok helyen hallom hogy számít hogy hol szerzed a diplomát. Te mit gondolsz erről?
2017. jún. 7. 11:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, amint van pár év munkatapasztalatod, a kutyát nem fogja érdekelni, hogy honnan van a papírod.

Az egyetem neve fontos, tükrözi az oktatás színvonalát is, de hogy sikeres legyél, ahhoz neked is bele kell adnod pl TDK munka,szakkoli ilyensmi.

Amúgy még valami, SZIE-n inkább biológiásabb a vonal, BME-n pedig kémiásabb, pl SZIE-n nincs külön szervetlen kémia, hanem egyben van az általános kémiával de nem nagyon számottevő (2 előadásnyi anyag kb, nagyon alapok).Továbbá itt sokkal több gazdasági/humán tárgy van (kinek mi a preferenciája, attól függ hogy ez jó, vagy sem).

Viszont itt nem tömik a fejedet pl mechanikával meg vektoralgebrával a fejedet, mert kb soha nem is fogod használni. Említés szintjén elhangzik persze.

Nézegesd meg a tanterveket:

[link]

[link]


Ha megnézed, a szakmai törzsanyag kb ugyan az.


(Ui: Ha itt kezdesz, akkor a szerves kémiára nagyon gyúrj rá, kőkeményen visszakérik az anyagot :D)

2017. jún. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Esetleg, ha még mesterképzésben is gondolkodsz majd, akkor csinálhatod azt, mint én.

Biomérnöki alapszakot elvégeztem vidéken, és most jelenleg az MSc-t a BME-n csinálom.

2017. jún. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!