Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakon lenne érdemes...

Milyen szakon lenne érdemes továbbtanulnom, ha ezek érdekelnek? (Bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy eléggé sok minden érdekel, és nem tudok dönteni, milyen irányba menjek tovább. Tudnátok javasolni egy kezdő irányt, ahonnan indulva innen a legtöbb irányba lesz lehetőségem elmozdulni? Ti mit választanátok a helyemben?

Egyetemre szeretnék menni, de utána el kell tudnom helyezkedni, ami nem tudom, ezek tanulása után mennyire nezéz.


Az alábbi dolgok érdekelnek:


- északi mitológia

- északgermán nyelvek (a dánt már elkezdtem)

- finnugor nyelvek (kis nyelvekkel, pl manysi, az élen)

- magyar nyelv rokonsága (altaji/török nyelveket sem zárom ki)

- magyar nép (ős)története

- animáció (szívesen készítenék ismertető jellegű animált kisfilmeket, persze főleg az itt felsorolt témákban)

- középiskolai tanítás, magyar közoktatás állapota

+ ki szeretnék jutni Afrikába önkénteskedni, akár tanítani

+ Nyugat-Ázsiában ugyanez, persze békeidőben...

+ Indiában is jó lenne karitatív tevékenységet végezni.

- illetve bizonyos szakmák (pl. női szabó, szakács, cukrász) is érdekelnek, de ezeket csak akkor tanulnám, ha valahol tudnám hasznosítani azokat, vagy inkább azok oktatását.


A "pluszosakból" tudom, hogy egyszerre max egy megvalósítható, de legalább az egyik helyre el szeretnék látogatni. A Magyar Afrika Társaság weboldalán már próbáltam tájékozódni ezügyben, az ismeretterjesztő előadásaik adtak némi plusz motivációt az animációs irányhoz.

A felvi.hu-t is folyamatosan csekkolom, de finnugor szakot egyelőre nem is láttam, pedig tudom, hogy valahol van.


Kérlek ne szóljatok le, ha még nagyon gyerekesek/ábrándozóak a céljaim, most szeretném azt is felmérni, hogy mennyire azok.

Előre is köszönöm a válaszokat!

17/L



2017. jún. 8. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Skandinavisztika

Magyar szak (ha jól tudom, ott lehettanulni finnt is)

Keleti nyelvek és kultúrák - Altajisztika


Ezek ugrottak be leginkább :)


A "pluszosok"-ról úgy gondolom, hogy önkéntesként is lehet őket végezni, tehát nem feltétlenül ezek alapján kell továbbtanulnod.

De ha pl. megcsinálsz egy nyelvszakot, akár minorban is akkor utána biztos lehetne olyan lehetőséged, hogy az adott nyelvet beszélő országokba menj ki ilyesmi munkát végezni :)

2017. jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
ELTE magyar szak! Ott felveheted a finn minort, vagy az észt minort, néprajzot is tanítanak rajta. Ha végzel akkor mehetsz a nyelvtudásoddal melózni ha minden kötél szakad
2017. júl. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Az lenne még a kérdésem, hogy a leírt szakok elvégzése után hol lehet elhelyezkedni? Vagy mit lehet "dolgozni" annak a diplomának hála? (Úgy értem, hogy nem a "Mekire" gondolok.)

2017. júl. 9. 19:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként nem szakfüggő az önkénteskedés. Válassz egy szakot, önkénteskedni meg AIESEC diákszervezeten keresztül ki tudsz menni nyáron.
2017. júl. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!