Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnökök, vagy akik jártasa...

Biomérnökök, vagy akik jártasak ebben, tudnának segíteni?

Figyelt kérdés
A Debreceni Egyetemre jelentkeztem biomérnöknek,és kicsit megijedtem mikor azt mondták hogy rengeteg kémia és matek van.Tényleg csak ezekből áll?És el lehet vele helyezkedni ha ezt elvégzem?

2017. jún. 8. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat nem tudok róla mondani, én első félév után ott hagytam, de egyébként pont a debrecenire jártam. Valóban igaz, hogy rengeteg a kémia, szinte az egész erre épül. Hát nem árt, hogy ha szeretsz számolni, mert van jó pár matekos óra főleg a későbbiekben. Vegyipar, folyamatirányítás meg ilyen kis finomságok. Ha biológiára számítanál (ahogy sokan számítottunk, mikor odamentünk) nagyon elenyésző ami van. 1. félévben 2óra környezettani alapismeretek meg 2óra sejttani alapismeretek s csak előadás. [link] itt a tanterve. Én azt mondom, hogyha nem szereted a kémiát, akkor hanyagold, mert csak szenvedni fogsz vele. Év elején tanítási kezdet elő befognak titeket hívni egy kémia szintfelmérő dolgozat megírására, amit 70%-tól lesz 2.És akiknek nem sikerül ledarálják október végéig az egész anyagot, amíg a többiek haladnak az általános kémia anyaggal, de attól függetlenül a decemberi zh-t velük együtt kell megírni :D . 1. félévben a kémia zh,vizsgák a vegyészmérnökökkel és a kémia bsc-sekkel volt. Még tudtommal 2. félévben is velük van, utána már nem tudom, hogy hogy van.
2017. jún. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem is értem, hogy lehet arra számítani, hogy sok biosz lesz kevés kémiával?

Vesd össze a vegyészmérnöki tantervvel..

Az alap kémiai tárgyak ugyanazok, együtt vagytok a vegyész/vegyészmérnökökkel.

Sőt, nektek pl 4 félév szerves van 3 helyett.

Kb annyiból másabb, hogy ti nem tanultok pl petrolkémiát meg kémiai technológiát meg fizikai kémiából is csak 1 félévet, hanem ezek helyett vannak a bioszos tárgyaitok.

Amúgy meg, a vegyipari géptan és művelettan+biomérnöki műveletek 80%ban fizika, csak hogy még jobban elszomorítsalak :D.

2017. jún. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amúgy, ha tényleg a bioszosabb vonal érdekel, akkor SZIE.

Jóval kevesebb kémia van és jóval több biológia.

2017. jún. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mostmár sajnos nem lehet új egyetemet megjelölni,de nagyon köszönöm a válaszokat :)
2017. jún. 8. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!