Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 27 éves vagyok és Sajnos csak...

27 éves vagyok és Sajnos csak 8 osztályom van. Szeretnék leéretségizni nagyon de jelenleg Hollandiában élek, dolgozok és évi 1-2 alkalommal tudok hazautazni . Sajnos eddig nem talaltam ilyen iskolát. Segitenétek nekem?

Figyelt kérdés
Probáltam keresni az interneten olyan iskolát ahol lehetöség van arra hogy önálloan tanuljak és csak a félévi vizsgákra szükséges a hazautazasom.

2017. jún. 8. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

Tényleg szükséges az érettségi? Előrébb leszel vele? Vagy tovább akarsz tanulni valamit, és ahhoz kell?

Csak mondom, hogy az érettséginek az égvilágon semmi értelme nincs.

2017. jún. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, fontos lenne hogy meglegyen az éretségim, mert olyan tudatlannak érzem magam. Föleg mikor megkérdezik az iskolai végzetségem. Jelenleg gyárban dolgozok( egész életemben gyárban dolgoztam eddig), szeretnék valami Jobb munkát . Hollandul és angolul beszélek de ez itt nem elég
2017. jún. 8. 23:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát elvileg a levelezőt azért találták ki, hogy az ember csak vizsgákra járjon be, nem tudom, hogy van-e még. Egyébként két nyelvel mindig lesz munkád. Szerintem ne vegyél el az életedből 4 évet, nem éri meg! Az érettségi önmagában semmit nem ér, sajnos ezzel önmagában nem tudsz jobb állást találni. Ne szégyelld, rengeteg színész, énekes van, és még kitudja milyen mesterségű ember, akinek nincs érettségije. Az érettségi önmagában nem az intelligencia és műveltség fokmérője. Lehet, hogy te sokkal olvasottabb vagy, mint az akinek van érettségije.
2017. jún. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a választ.
2017. jún. 8. 23:15
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek a második válaszolóval.
2017. jún. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Egy vagy kétéves esti iskolákban felnőttként leteheted az érettségit. Nem tudom, hogy feltétele-e, hogy tizedik osztályod meglegyen (azt hiszem, nem) a kezdéshez. Esetleg konzultálj az iskolákkal, hogy egyéni tanterved lehessen (szintén nem tudom, hogy esti iskolákban lehet-e magántanulói státuszod, de szerintem nem megoldhatatlan).

Én nem értek egyet az előző válaszolókkal - persze, amúgy se mi fogjuk eldönteni -, szerintem a legtermészetesebb dolog a világon, hogy bizonyítani akarsz magadnak, és szerintem simán meglesz az érettségid, és örülni fogsz, hogy megcsináltad, úgyhogy én csak biztatni tudlak. Az, hogy másnak az érettségi "semmit nem jelent", csak egy dolog, neked nyilvánvalóan lenne eszmei értéke is.

2017. jún. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Én sem értek egyet, szerintem nagyon is helyes, ha fejlődni akarsz. Sajnos az iskolában nem tudok segíteni, esetleg odakinn Hollandiában egyszerűbb lenne, nem?
2017. jún. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
A Szinyeiben Bp-n indul olyan képzés, amire nem kell bejárnod,csak a vizsgákra. Ha két nyelvet beszélsz,az érettségi sem fog gondot okozni. Persze sokat kelé majd önállóan tanulnod, ami pl matekból és fizikából nem olyan könnyű. De ha jó vagy benne,akkor nem okoz majd az sem problémát,szerintem érdemes letenni a vizsgát. Lehet önmagában nem ér sokat, de egy visszacsatolás arról,hogy képes vagy rá és nem vagy kevesebb másoknál,akiknek meg van.
2017. jún. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt próbálnám meg a helyedben.Arról amúgy nem is beszélve, hogy mennyi lehetőség nyílik meg előtted egy érettségivel.Gondolom te sem akarsz örökre gyárban dolgozni.

2017. jún. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, ha érdekel, tudok neked segíteni hollandiai továbbképzésekben.Én is Hollandiában élek.
2017. jún. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!