Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyenge érettségive Egyetemre...

Gyenge érettségive Egyetemre lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácsképtelen vagyok!

2015-ben leérettségiztem elég gyengék lettek sajnos az eredményeim. Középszintü

Magyar: 26% (2)

Töri: 26% (2)

Matek: 29% (2)

Német: 47% (3)

Választott tantárgy:Kereskedelem és marketin alapismeretek 40% (3)


Ezt követöen szerettem volna tovább tanulni Kereskedönek, de nem volt elég létszám ezért nem índitották el ezt a szakmát, így 2015 szeptemberében Vendéglátásszervezö-Vendéglösnek tanultam tovább 2 hete levizsgáztam eléggé jól sikerültek a vizsgáim 4 lett, viszont én nem szeretem a vendéglátás ezért úgy gondoltam, hogy megszeretném próbálni a Miskolci, Nyíregyházi Egyetemet ami engem érdekelne az a Pénzügyi számviteli ügyintézö de sajnos nem tudom, hogy lenne-e esélyem ilyen gyenge érettségivel bármilyen suliba bejutni!?


A helyesírási hibákért elnézést kérek és elöre köszönöm a válaszokat.

20/L


2017. jún. 9. 22:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Lehet jelentkezni, max nem vesznek fel :)
2017. jún. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Hát, jelentkezni jelentkezhetsz, de ezekkel az eredményekkel nem fognak felvenni. Főleg nem pénzügy-számvitel szakokra. Azok kb a legmagasabb pontszámos szakok. 400 alatt kár próbálkozni, még gyengébb helyekre is.
2017. jún. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Több mint valószinü, hogy nem. :|
2017. jún. 9. 22:52
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2017. jún. 9. 22:53
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
29%os matekkal bármelyik közgáz képzésről kibuknál az első félévben...
2017. jún. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Értem én is tisztában vagyok ezekkel az eredményekkel mivel elcsesztem nem tanultam az érettségire kellö képpen. Viszont én 2 évig tanultam Közgazdaságtan igaz, hogy gondolom ez nagyon alap lehet mérleg, eredménykimutatás, bérszámfejtés stb akkoriba nem érdekelt. De Vendéglátosként is elkerültek ugyanezek a témák amiket persze én már ismertem elözö évröl éretem is és érdekel a tanárom javasolta, hogy próbáljak a számvitel felé tovább tanulni de nem nagyon érdekelt régebben viszont mostanra ez ami érdekelne meg szeretném is megtanulni de semmi értelme ez csak az én véleményem ezzel nem sokra megyek.
2017. jún. 9. 23:02
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Hát elég gyatra egy érettségi az biztos...

Írni sem tudsz helyesen.

Ilyen eredményekkel sehova sem fognak felvenni, mert még a minimum ponthatárt (280) sem éred el. De a felsőoktatási ponthatárt sem (240). Amit tenni tudsz, az-az, hogy választasz 2 tárgyat, ami jó arra a szakra amire jelentkezni szeretnél, és újra leérettségizel belőlük. Ha jól sikerül felvehetnek. Bocsi hogy ezt mondom, de 400 fölött úgy látom esélytelen hogy teljesíteni fogsz... ezért valami minimum ponthatáros, vagy kicsit afeletti szakokat nézném meg a helyedben. Azok simán összejöhetnek ha leülsz a fenekedre és tanulsz.

2017. jún. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Csak nem valami szakmunkás barom lepontozott? Gratulálok neked. Fejtsd ki a te véleményed.
2017. jún. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Elöször is a helyesírásom azért nem jó, mert telefonról irok.

Másodszor pedig nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát.

2017. jún. 9. 23:39
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

Ummm, kétlem hogy azért írtad pl azt hogy kellö képpen mert telefonról írsz... ( kellőképpen ) de lényegtelen.

Tanulj szorgalmasan, érettségizz le jól, és lehetsz egyetemista.

2017. jún. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!