Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet egyetemről két...

Hogy lehet egyetemről két hónapot lógni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdeném a tanárit Szegeden (ha felvesznek). A helyzet az, hogy nyáron, az érettségik után külföldre megyek dolgozni, és a szerződésem négy hónapra szól, azaz a szeptember és az október kiesne. A keresztfélév alapképzésnél nem játszik, évet halasztani nem szeretnék. Van erre megoldás?
2017. jún. 11. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, hogy szegeden hogy mennek a dolgok, de ahol én tanulok ott augusztus-szeptember a tárgyfelvétel, bejelentkezés, hogy aktív vagy passzív félévet szeretnél-e, illetve beiratkozás. Amíg ezek zajlanak te itthon se leszel, úgyhogy választanod kell, mert a kettő így együtt nem fog menni. Alapból 2 hónap hiányzás iszonyú sok. Szerintem azt már csak orvossal lehet leigazoltatni(mást úgyse fogadnak el).
2017. jún. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Halasztanod kell ez esetben egy félévet legalább (lehet hogy egész évet is a tárgymeghirdetések és ráépülések miatt). Eleve van a legtöbb órán valamilyen részvételi % előírva meg zh-kat is kell már írni majd októberben. Fölösleges lenne úgy beiratkoznod aktív félévre, hogy a szorgalmi időszak nagyobb részén ott se tudsz lenni.
2017. jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

beiratkozol, majd passzívra rakod a féléved (beiratkozáshoz meghatalmazott kell, ha nem leszek Mo-n). És így februártól folytathatod.

Azt nem javaslom, hogy passziválás nélkül lógj 2 hónapot, gyakorlatokról egyébként sem lehet, valahol az előadás is katalógusos, plusz nem pont az alapozó tárgyakról kellene hiányoznod.

Milyen szak, ha kérdezhetem?

2017. jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ámit nem értek, lehet, hogy hülyeséget is kérdezek, de ha nincs keresztfélév, akkor egy szemeszterre se passziváltathatom magam, hanem egy egész évre csak. De akkor ezek szerint csak nem úszok meg egy év üresjáratot. :/ Kedves harmadik, német nemzetiségis és rajz szakos tanár lennék.
2017. jún. 11. 13:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Félévente kell passziválni, összesen 2 félévet a képzés folyamán, szóval akár egy éved is lehet, csak februárban újra meg kell ejteni a passziválást. Ha csak fél évet akarsz, akkor pedig februárba kezded, ha nem is hirdetnek meg minden első féléves tárgyat, akkor a feltétel nélküli második féléveseket (sőt, későbbi féléveseket) felvehetsz, azzal is haladsz legalább (meg szabadon választhatók, tesi, stb, ezeket úgyis muszáj lesz megcsinálni)
2017. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg járhatnál februártól is egyetemre, de

1. Az első félvéves tárgyak közül sokat nem hirdetnek meg keresztféléven

2. A második féléves tárgyak közül sokat nem tudsz majd felvenni előkövetelmény miatt (tavaszi félévben indul sok olyan tárgy ami az első félévben tanultakra épül)


Így lehet hogy még 20 kredit se jönne össze és érdemesebb lenne jövő ősszel kezdeni.

2017. jún. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen mindenkinek! :)
2017. jún. 11. 19:25
 8/10 A kérdező kommentje:
És jóízlés határain belül egy szeptembert hiányozni is nagyok sok lenne? Az az egy hónap úgyis ilyen összefésülés, szintfelmérés lenne...
2017. jún. 12. 14:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Sok az is. Az egyetem nem olyan mint a középiskola, hogy egész évben van tanítás 10 hónapon keresztül, hanem egy 14 hetes szorgalmi időszakban adják le az egész féléves anyagot. 1-2 hétnél többet hiányozni nem lehet, főleg úgy nem hogy első éves lennél, kevés ismerettel a helyi szokásokról és követelményekről. Döntsd el hogy az ez külföldi lehetőség mennyire fontos neked. Ha fontos és nem akarod kihagyni, akkor a maradék időre is keress valami munkát/elfoglaltságot (akár ott akár itthon).
2017. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Önmagában 3 hét számítana még elfogadhatónak, de pont a kezdő 3 hetet én sem ajánlom. Akkor ismerkedsz társakkal, tanárokkal, elmondják a követelményeket. Ha egy hónap után jelensz meg, egyik tanár sem fog rád szépen nézni (kiscsoportos órákon biztos nem)
2017. jún. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!